şükela:  tümü | bugün
 • yine avatar dunyasinda gececek olan, avatar the last airbender the promise sonrasini anlatacak cizgi roman. hakkindaki ilk bilgiler su sekilde:

  http://www.comicbookresources.com/…article&id=39354

  sonunda zuko'nun annesine ne oldugunu ogrenecegiz gibi duruyor. ayrica akil hastanesinin azula'yi nasil etkiledigini de gorecegiz.
 • yazarının katara-aang ilişkisi hakkında “at the beginning of “the promise,” katara and aang are still in that lovey-dovey stage of their relationship. they call each other pet names and are way too affectionate. by the end of “the promise,” they will have gone through their first conflict." diyerek öfkemi kazandığı çizgi roman serisi. taa ilk sezondan beri birbirlerine her bölümde sarılan katara ve aang gibi bir çiftin haline "lovey-dovey" döneminden çok normal seyir derdim ben. adam zaten zutara fanıymış galiba.

  ha ama zuko'nun annesinin kaderini öğrenmek olsun, azula'nın halini görmek olsun, canon aang-katara ilişkisinin dışına çıkamayacağını bilmek olsun, bu sebepler yine okutacak. the promise gibi on yılda bir çıkarmasalar bari.
 • yazılanlara göre her ne kadar çizgi roman yazarı bir toph beifong hayranı olsa da bu çizgi romandaki rolü çok yoğun olmayacakmış. oysa her avatar fanının bilmek istediği dört sorudan biri de toph.

  1 - zuko'nun annesine ne oldu? (ek soru: azula'ya ne oldu? gerçi onu cevaplamışlar.)
  2 - zuko kiminle evlendi? mai mi yoksa suki mi?
  3 - toph kiminle evlendi?
  4 - sokka suki'yle evlendi mi, yoksa bekar mı takıldı ömrü boyunca?
 • mart 2013'e kadar gün saydıracak olan çizgi roman. bari artık iki gün sonrasına değil de şöyle orta yaşlara gitsek. modernleşme nasıl oldu, hangi karakter nasıl bir yaşam sürdü? bunlara cevap almak lazım.
 • birinci bölümü 20 mart'ta, ikinci bölümü 10 temmuz'da çıkacaktır.

  http://avatar.wikia.com/wiki/the_search
 • --- spoiler ---

  zuko'nun ateş ulusu tahtını cebren ve hileylen ele geçirdiğini, fedakar olarak bildiğimiz annesi ursa'nın ise kaşar olduğunu anlatan çizgi dizidir.

  --- spoiler ---

  o değil de, ben demiştim demeyi seviyorum..

  http://eksisozluk.com/…--1100402/ara?author=starbay
 • bu kadar basit bir senaryo seçmemelilerdi ya. bu ne allah aşkına.

  --- spoiler ---
  zuko meğersem ozai'ın gerçek oğlu değilmiş. vay anasını be ne kadar zekice, ne kadar sıradışı bir senaryo arkadaş. kimsenin de aklına gelmemiştir şerefsizim. ulan aylarca bekletiyorsun çizgi roman da çizgi roman diye. ne umduk ne bulduk. bu saatten sonra değil ursa'yı ursa'nın sülalesini bulsanız kaç yazar be.

  hayır yani ortada üç sezondur harika bir şekilde çizilmiş bir baba oğul çatışması var fevkalade şekilde bunu bağlayabilecekken "zuko ozai'ın oğlu değilmiş beyler... :( :( :(" demek ancak yer gök aşk senaristine yakışacak bir hareket hiç kusura bakmayın. aylarca milleti bekletip bu kadar tırto bir hikaye yazmak gerçekten büyük başarı örneği. zaten toph da yok, ulan bana ne aang ile katara aşkından.

  ulan madem zuko ozai'ın gerçek oğlu değil ve ozai da zuko'nun küçüklüğünden beri biliyor bunu ne demeye bu çocuğu öldürmedi? öldürmeyi geç nasıl oldu da ülkenin başına getirmeye, prenslik ünvanı vermeye kadar gitti? zuko biraz daha salla başı al maaşı bir tip olsaydı belki de ozai öldükten sonra tahtı direk zuko'ya bırakacaktı ya bırakın allah aşkınıza neymiş zuko ozai'ın oğlu değilmiş. yav hee he. ondan bu adam yıllarca ursa'yı yanından kovmadı de mi, ondan bu adam yıllarca elin oğluna ateş ulusu'nun prensi, tahtın veliahtı muamelesi yaptı de mi. yav hee he hee he. ulan ozai gibi bir adam üç sezon boyunca bize anlatılan o adamsa bunu duyar duymaz ursa'nın sülalesine ağza alınmayacak işkenceler yapar, zuko'nun da canlı canlı derisini yüzer değil yanında "oğlum oğlum..." diye gezdirmek hilal adası'nda volkanların içine atar yemin ediyorum. siz kimi kandırıyorsunuz be kimi kandırıyorsunuz?

  ekleme: wikia'daki birkaç tartışmayı okudum. ursa'nın ikem'e gönderdiği mektuptaki "our son" (oğlumuz) ifadesi "ozai ile benim oğlum"u ifade etmek için kullanılmış olabilirmiş. ayrıca mektubu azula'nın yazmış olma ihtimali de var. ozai azula'ya böyle bir oyun oynamasını söylemiş olabilir, azula da böyle bir mektup yazmıştır ve zuko'yu şüphelendirmek, tahttan indirmek için böyle bir yola başvurmuş olabilir, sonuçta karı deli bir karı ne yapacağı hiç belli olmaz. ki bu iki senaryo aslında daha mantıklı. çünkü askeri toplantıda sözde kendisine saygısızlık ettiğini düşündüğü için oğluna agni kai'da saldıran ve oğlunun yüzünü yakan, onu üç yıl boyunca sürgüne gönderen bir adamın aslında o çocuğun gerçek oğlu olmadığını öğrendiğinde yapabileceklerini ben hayal dahi edemiyorum. umarım bu şekildedir çünkü aksi halde avatar'ın senaristlerinin yer gök aşk senaristinden bir farkı kalmayacak.
  --- spoiler ---
 • gizem üstüne gizem katan mini çizgi roman serisinin ilk bölümü. yalnız;

  --- spoiler ---
  arkada, o minik azula ne tatlı şeydir lan öyle. yerim.
  orijinal seride de zuko alone'da göstermişlerdi küçük azula'yı. bir çocuk bu kadar tatlı olabilir.

  --- spoiler ---

  valla içeriğine hiç girmiyorum, okumak isteyen okumuştur şimdiye zaten. yalnız çok fazla entrika olabilir gibi geliyor bana, sanırsam.
 • azula'nın çizimi orijinalinden çok kötü olmuş olan devam çizgi romanıdır. çok çirkin burada be.
 • ikinci kısmı on temmuz'da çıkmıştır, çeviri sabırsızlıkla beklenmektedir.