şükela:  tümü | bugün
  • telefondaki lavuğa "nerdesin?" diye sorunca ısrarla "abi geliyorum" derse ve bunu yaklaşık 7 kere tekrarlarsa da yapabilirsiniz bunu, haketmiştir.
  • cok sinirlenildiginde, bunalındıgında yada cinnet getirilmesi halinde vuku bulan cıglık atam/bagırma biçimi..
  • tecavuz sirasinda bi bayanin yapabilecegi ilk eylem
  • (bkz: avaz avaz)
  • sesli bir oh çekmek ile temelleri atılan, sesin artmasıyla ortaya çıkan ve böylelikle avaz sınırlarına giriş yapılan eylem... duruma göre ardından gözyaşları gelir.
  • son günlerde anlamsızca içimden gelen istek.
    etrafımdan rahatlattığına dair aldığım bilgiler mi beni bu eyleme karşı istekle dolduran onu bilmiyorum ama bağırıken de içimdeki tüm sıkıntıyı, tasayı, kızgınlığı, kırgınlığı, arzuyu içimden atmosfere bırakaçakmışım ve hafifleyecekmişim gibi geliyor. metropol de yaşamanın en berbat yanlarından biri de bu olsa gerek bu eylemi yapabilmek için mekan yok.
  • insanın kendi kendine uygulayabileceği en etkili terapi yöntemlerinden biri bu.

iş stresi
    işsizlik
    parasızlık
    sebebinin ne olduğu bulunamayan iç sıkıntısı
    sevgili sinirlenmesi
    eski sevgili sinirlenmesi
    dönemsel atalet
    dönemsel hiperaktivite

gibi, asap bozan hayat kaçınılmazlarına karşı arada bir muhakkak suretle yapmak lazım gelir; ele fırsat geçtikçe kaçırmamak icap eder.

sezen aksu tarafından "ya da balkona çık bağır bağırabildiğin kadar, zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor" diye gayet şairane biçimde lüzumu tarif edilmişi de var bunun hatta. gene de ben deli skmiş gibi evde kendi kendinize haykırın demiyorum tabi; mesela kalabalık konserler, haftasonu canlı müzik yapılan barlar, stadyumda izlenilen maçlar bu tarzdan deşarja gayet uygun bir ortam teşkil eder. bağırın.
  • insan bazen istermiş,bugün anladım. bazen ruhunu görünmez bi el sıkarmış, bahar gelse bile zorla gülümsermişsin. uzun süredir özenle ilgilendiğin, bakıp bakıp güldüğün ellerinde ne kadar et, tırnak varsa yermişsin, yediğini bile farketmeden.
    en güvendiğin, en güçlü omuz, düşündüğün kadar güçlü davranmayıp seni hayal kırıklığının en derinine itebilirmiş. kimle konuşsam, kime anlatsam bilemeyebilirmişsin.
    bazen konuşmak da çare olmayabilirmiş. hayatında bi çok aşıkken bi de içi çok sıkılmışken ifadede zorlanırmış insan ne hissettiğini.
    ofisin rüzgarlı çatısına çıkıp deli gibi bağırmak istermiş insan bazen.
    bugün anladım.
  • müzikten anlamayanlar bunu bazen bir bok sanabilir.
  • testislerinizdeki damarların yukarı doğru çekildiğini hissettiğiniz andır.