şükela:  tümü | bugün
 • e-5'te, o trafikte bir tabela gözünüze çarpar.
  atatürk resminin yanına
  "avcılar, istanbul'un parlayan yıldızı" yazmaktadır.
 • barbarca bir hareketle evsiz vatandaşların yaşadığı 150 çadırı yıkıp, yakan belediye. bununla birlikte izinsiz açılan 2 su kuyusunu da yıkmışlar. nedini ise çok güzel:"hazine arazisinde kurulan çadırlara izin vermemiz mümkün değil".
  anlayamadığım bir şey var. ne yapsın bu insanlar? bu kadar barbarca bir şey var mı? bu gecekondu değil, çadır..yıkıyor ve sonra yakıyor. ya bu insanların ekonomik güçleri biraz daha iyi olsa bezin altında değil gecekonduda yaşamaya çalışırlar, biraz daha iyi olsa ev kiralarlar, bir şey yaparlar. bu durumdaki insanların yaşadığı yerleri yıkmakla kalmayıp, başka yerde yaşamyamasınlar diye üstüne yakıyor bu belediye.. hazine arazisi üzerindeki her şey bitti, maliya bakanının villaları bitti 150 tane evsiz ailenin çadırlarına geldi sıra. bu barbarlıktır..
 • show tv'nin haberine göre oğul vermek için ağaçlarda toplanan bal arılarını vatandaşa zarar vermesin diye zehirletmiş.
  işin ilginci bu olayın her sene yaşanması ve arıların aslında zarar vermemesi. zira veterinerlik fakültesinden görevliler her sene bu zamanlarda gelip arıları topluyorlarmış.
  anlaşılan belediyede arıların ekosistem üzerindeki rolünden haberi olan pek aklı başında kimse yok(muş).
 • ağustos 2009 itibariyle, çalışanlarının hak ettiği parayı, devletten geldiği halde, yine aynı devlete borçlu olduğu için ödemeyen belediye.

  devletin sadece chp belediyelerini sıkıştırmasına mı yanacaksın yoksa borç sıkıntısını işini tıkır tıkır yapan personelinden çıkartan yerel yönetime mi yanacaksın!

  (bkz: al birini vur ötekine)
 • bugün gördüm ki parklarında alkol kullanımı serbest, çimenlik alanda piknik yapması serbest ancak çimen üzerinde mangal yakması yasakmış... illa taş üzerinde yanacak o mangal... garip...
 • temizlik işlerinden çakmayan belediye. sokaklar leş gibi. değiştirilen çöp konteynerlerini kimse kullanmayı beceremedi. en sonunda millet çöpünü konteynerin içine değil de yanlarına bırakmaya başladı. ve çöp toplama araçlarının da yolda giderken altından akıttığı pisliğin kokusu ise paha biçilemez.

  belediye başkanının türban gündeminden sonra ortadan yok olmasıyla birlikte belediye de ortadan yok olmuştur adeta.
 • avcılar belediyesi'ne rüşvet baskını düzenlenmiş
 • sınırlar dahilinde sürekli kesintiler yaşanan belediyedir. su kesintileri mesela. 300'lük boru kırığı var sürekli. 300'lük boru kırığı nedir yea. değiş değiş bitiremediler ne güzel çalışıyorlar arkadaş. sayelerinde evin her tarafı 5'lik su şişesi dolu. cart diye sular kesilirse gene tuvalete gidecek su bulunsun evde.

  ha bir de aynı sınırlar dahilinde sürekli olarak elektrik kesintisi yaşatan belediye. yaşanan elektirik kesintilerinden televizyonum cartayı çekti, 2 kere de uydu alıcım bozuldu. bugün yine gitmiş elektirik. sabaha karşı çocuğun ağlamasıyla uyandık. elektrikler gidince kombi sönmüş. kombi sönünce donmuş çocuk. sağolsunlar şu saate kadar ancak gelebildi. gelmeye geldi de bütün pazarın içine sıçtı. ev buz gibi.

  bundan önce bağcılar'da oturuyordum. varoş filan diyorlardı, kaçak elektrik kullanan onca hırsıza rağmen yoktu böyle şeyler. avcılar'a geldik güya, elit semte geldik ms..

  80'li yıllarda olurdu böyle kesintiler. sayelerinde 80'li yıllara özlemimizi gideriyoruz.
 • 1000 tl kaldırım vergisi alan belediyedir. üstelik aynı binada üç dairesi olan adama gelen parayla bize gelen vergi parası aynıdır. bu ne matematiksizlik bu ne adaletsizliktir! yaptırdıkları bir kaldırımmış güya bir boka da yaramıyor. birkaç insanın cebi dolacak bence bu paralarla. eğer bu durumun aksiyse paralar birilerinin cebini doldurmayacaksa gelsin belediye başkanı bana bunu belgelerle faturalarla açıklasın!
 • doğruluğunu teyit edemeyeceğim fakat, şöyle bir habere dahil olan kurum.

  http://www.ensonhaber.com/…-kopardi-2012-03-25.html