şükela:  tümü | bugün
 • neredeyse periyodik olarak 2 haftada bir yaşanan olaydır. genelde hava karardıktan sonra meyadana gelir ve 186 arıza arandığında; ''avcılar ilçesi, gümüşpala, üniversite, merkez, denizköşkler ve cihangir mahallelerinde elektirik trafosunda arıza meydana gelmiştir, tahmini olarak .... saatte elektirik verilecektir.'' cümlesiyle karşılaşılır.
 • eve yorgun argın dönüldüğünde sokağın karanlık olması görülmesiyle elektriği icat edenden başlayıp santraldaki türbinlere doğru muazzam küfürler edip uyuz olduğum kesintilerdir. eve misafir çağırmaya çekinir oldum artık, ne zaman biri gelse kesilmeye başladı sonra da misafir kişisinin "ehehe avcılar işte ne bekliyorsun ki?" demesi deli ediyor.
 • 2 ay faturamı ödemeyince(hsbc -otomatik ödemenin azizliği) başıma gelen kesinti...merdiven ışığının yandığını, sadece benim evde yanmadığını anladığımda aşağı inip tebligatı gördüm. gelen kişi çok ince düşünceliymiş, tebligatı ana sayacın yanına bırakmış, sayacı kontrol etmemi sağlamak için de şalteri indirmiş. gülsemmi ağlasammı bilemedim.

  bunun dışında rutine bağlayan bir kesinti varki, türkiyenin en büyük termik santrali(bkz: ambarlı elektrik santrali) ile aramda 150metre varken, aklıma gelecek son şey elektrik kesintisiydi.
 • an itibariyle gumuspalada gerceklesen kesintidir.
 • an itibariyle esenyurta kadar sıçramış olan kesintilerdir.
 • an itibarıyla gümüşpala'da bitmiş olan kesinti.
 • (yararlı bilgi içerir sadece başlıktaki bölgeyle sınırlı değildir)

  başlıktaki bölgenin içerisinde mezvubahis kesinlere şahit olmaktayım. o kadar sayıda kesinti oluyor ki benim gibi umarsız bir insanı bile bezdirdi. buna istinaden rahatsızlığınızı dinleyecek tek kurum enerji piyasası düzenleme kurumu
  oldugunu kısa bir araştırmayla öğrendim.. buraya attığım konuyu anlatır maili dağıtıcı firmaya resmi olarak ilettiklerini ve 30 gün içinde cevaplanması gerektiğini bildirir geri dönüşleri oldu. ek olarak kesintilerin hangi durumlarda ne kadar kesilebileceğine dair bilgilerde içeriyordu. bu bilgilere göz atınca enerji dağıtan firmanın bildirimsiz yıllık 56 kez 24 saatten uzun süreli olmayan kesinti yaşatması kanuniymiş(burada oha diyorum ama neyse). ben son bir yılda bu sayının bile aşıldığını sanıyorum. eğer aşıldıysa enerji dağıtıcı tazminat ödemek zorundaymış.
  toplum olarak biraz çığırtkan ama eylemsiz bir toplumuz ve bu özelliğimizden dolayı hakkımız biryerlerde hep gasp ediliyor. şu kredi kartı aidatlarının geri ödenmesi için bazı kurullara başvurmak gibi devlet destekli yöntemlerle bile bıktırılıp soyuluyoruz. burayı okuyan yazarlar bu dağıtıcıların 6 gün fatura ödenmeyince elektriği kestiğini bilir. eğer bu konuda mükemmeliyetçilik var ise elektrik dağıtımında da olmalı. kanunen bile hayvan gibi haklara sahipler fakat o kadar aşırı ki bu hayvansı limitleri bile aşıyorlar. bilmek araştırmak bekılemek sonuca ulaşmak ancak sayıca toplumca hareket ettiğimizde mümkün bu gibi durumlarda da. kanunen hak aranması gereken milletçe hak aramamız gereken kesintilerdir elektrik kesintileri. dünya yansa 1 günden fazla elektrik kesemezler mesela. esas sözlük işlevselliğine uygun bir konu olduğunu düşündüm ve yazdım umarım yönlerici olmuşumdur.
 • son elektrik kesitimizin 40saat sürdüğünü düşünecek olursak, sabahtan bu yana olmayan elektrigimiz in belirttikleri saat olan 23:30da gelecegini hic ama hic sanmiyorum.evde sinirler hat safada.ben de kendimi tutuyorum.