şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse periyodik olarak 2 haftada bir yaşanan olaydır. genelde hava karardıktan sonra meyadana gelir ve 186 arıza arandığında; ''avcılar ilçesi, gümüşpala, üniversite, merkez, denizköşkler ve cihangir mahallelerinde elektirik trafosunda arıza meydana gelmiştir, tahmini olarak .... saatte elektirik verilecektir.'' cümlesiyle karşılaşılır.
  • eve yorgun argın dönüldüğünde sokağın karanlık olması görülmesiyle elektriği icat edenden başlayıp santraldaki türbinlere doğru muazzam küfürler edip uyuz olduğum kesintilerdir. eve misafir çağırmaya çekinir oldum artık, ne zaman biri gelse kesilmeye başladı sonra da misafir kişisinin "ehehe avcılar işte ne bekliyorsun ki?" demesi deli ediyor.
  • 2 ay faturamı ödemeyince(hsbc -otomatik ödemenin azizliği) başıma gelen kesinti...merdiven ışığının yandığını, sadece benim evde yanmadığını anladığımda aşağı inip tebligatı gördüm. gelen kişi çok ince düşünceliymiş, tebligatı ana sayacın yanına bırakmış, sayacı kontrol etmemi sağlamak için de şalteri indirmiş. gülsemmi ağlasammı bilemedim.

bunun dışında rutine bağlayan bir kesinti varki, türkiyenin en büyük termik santrali(bkz: ambarlı elektrik santrali) ile aramda 150metre varken, aklıma gelecek son şey elektrik kesintisiydi.
  • an itibariyle gumuspalada gerceklesen kesintidir.
  • an itibariyle esenyurta kadar sıçramış olan kesintilerdir.
  • an itibarıyla gümüşpala'da bitmiş olan kesinti.
  • son elektrik kesitimizin 40saat sürdüğünü düşünecek olursak, sabahtan bu yana olmayan elektrigimiz in belirttikleri saat olan 23:30da gelecegini hic ama hic sanmiyorum.evde sinirler hat safada.ben de kendimi tutuyorum.
  • marmara bölgesinde büyüklü küçüklü, akpli chpli bir süre yerde yaşadım, avcılar kadar elektriği sık ve uzun süreli kesilen başka bir yer görmedim.