şükela:  tümü | bugün
 • serdar ate$er'in 2. ve mukemmel albumu . cudi kazani, istanbul seremanet, fact red ve musademe gunleri gibi cok iyi $arkilari barindirir .
 • 99 çıkışlı bu albümü 2001 sonu aldıktan sonra her dinlediğimde kendi kendime üzülerek neden bu kadar geciktim derken cem aksel** ile tanışıp albüm hakkında konuşurken arada ağzından 89 da evde kaydederken lafını yakalayıp ve sonra kendimin de albümün arka sayfalarında da 89'da evde kaydedilmiştir yazısını gördüğümde içimden acıyla bu alemde doğru düzgün müzisyen olmak zor be adamım diyip müziğin sesini biraz daha açmama sebep olan tüm zamanlarımın en iyi 10 albümlerinden biri.
 • albüm kitapçığında

  "yapuced von serdar ateşer
  co-yapuced von cem aksel und fuat domaniç

  kayıtnahme ve mixung by serdar ateşer
  in rumelihisar ve arnavutköy 1989-9891

  ilavecional kayıt and mixung von fuat domaniç
  masteringen fuat domaniç

  coverschlak by
  aziz tavil, erol ayyıldız, serdar ateşer
  illustrasyonen von aziz tavil

  fotoğrafie by
  serdar ateşer, metin yılmaz, barış ulus ve nurcan gündoğan

  varolun, nurolun's zu:
  cem aksel, erol ayyıldız, fuat domaniç, aziz tavil

  teşekke schön's to:
  deniz altınay, cüneyt birol, ercan diler, tanju duru, kağan erturan, caner gezer, nurcan gündoğan, suna hamit, 'kıro' murat kural, hakan kurşun, murathan mungan, lale müldür, iskender paydaş, hasan saltık, tevfik sonder, barış ulus"

  yazan ve "teknoloji ve buna dair ıvır zıvırın toplumlararası değiş tokuşu neticesinde meydana gelen maddi-manevi kazalarda telef olanlara" adanan, enfes serdar ateşer albümü.

  tracklist:

  a yüzü

  1. insanbul
  2. tesis
  3. batı katarı
  4. medya tavırs
  5. olimpos sakini
  6. çalın!
  7. hadi yavrum
  8. fact red

  b yüzü

  1. tipsiz parlamento
  2. istanbul şeremanet
  3. sevişme sahnesi
  4. istemeyerek
  5. cudi kazanı
  6. la luna (+müsademe günleri)
 • olmuş, bitirmiş, aşmış albüm. her şeyiyle saygı duyup, tebrik edip, defalarca dinlemekten başka yapılacak bir şey olamaz..
 • (bkz: avdet)
  kayıtları sadece 89'da yapılmamış olan albüm. albümün kayıtnahmesi 1989-9891 olarak yazılmış. burdaki cambazlık 89-98 arasından ibaret. her ahval ve şeraitte zamanın ilerisinde adamların işi. la luna lale müldür'den istemeyerek de murathan mungan'dan. onların dışında söz yok, az miktarda vokal ve sample var. albüm 99 değil, 98 çıkışlıdır.erkan oğur ve imer demirer de albüme katkısı olan isimler arasında. şimdi bile yepsyeni.
  cd'nin bir de bonusu var. "artık miks etmeyeceğim"
 • kartonetinde

  parçalarınızı çalın / parçalarınızı çalın / enstrümanlarınızı çalın / parçalarınızı çalın / kendi parçalarınızı çalın / üşenmeyın, çalın / fareleri bırakın çalın / iki üç kisi, tek basına, yedi kisi çalın üstüste kaydedip çalın programlamayin, çalın / hep aynı sey tekrar edecek de olsa pattern yapmayın, çalın / üsenmeyin, çalın / hatalı çalın, edit etmeyin kosun, çekin quantize etmeyin onla bunla karsılastırmayın komplekslenmeyin, çalın / 'adamlar...' demeyin, konusmayın / çalın / parçalarınızı çalın enstrümanlarınızı çalın!

  yazan albüm.
 • sesin kutsandığı albümlerden biridir.
 • şarap gibi albüm vesselam, yıllar geçiyor tadımı bi başka oluyor.
 • arşivimde yunanistan baskı plağı olan muhteşem albümdür.
 • pek sevgili abicim sağolsun; vaktiyle fonda insanbul çalarken gizli hedef oynadığımız gecelerden (şair burada 90'lara selam çakıyor), bir cumartesi günü içine tıkılmış olduğum şu sikindirik ofis günlerine kadar her daim yanımda olmuş pek bir güzide yerli malı albümümüzdür.

  albümdeki tüm abiler all-star tadında bir araya toplanmış enfes abilerdir, çalın (götürün manasında değil ulan ayı!) diyerek olaylarını özetlemişlerdir; albümün kendisi de samimiyetin dibi, müzikalitenin aduketidir.

  bir de moderen ofis yaşantısı esnasında keşfettim ki spotify üzerinden bu güzel albüme ulaşılabilmektedir. itinayla yumulunuz!