• uçan canlı anlamı da vardır.
  • en sevdiğim youtube kanallarından biri. kanada'da mühendis bir dayının ev atölyesinde makinalar, elektrik elektronik, üretim filan her konuda staj yapmak gibi bir olay bunu seyretmek. meyve suyu makinasından elektrikli testereye, dyson saç kurutma makinasından hitachi vibratöre kadar envai çeşit ürünü parçalarına ayırır, elektronik devrelerinin tasarımını inceler, kullanılan segmanların malzeme seçimlerne saydırır, plastiklerin enjeksiyon kalitelerini değerlendirir. ürünlerin tasarımlarını bir çok alanda inceler. bu sırada tecrübelerini bilgilerini anlatır anektodlar sunar. baya da komiktir. artı iş hayatından ve evdeki tamirat işlerinden filan da teknik konularda bilgilendirici videoları var.

https://www.youtube.com/…l/uchwv6pn_zp0ri6lggt3myfa
  • festivalde izlediğimiz, başrollerinde genç sofia coppola ve can bonomo'nun oynadığı film.

--- spoiler ---

filmin benim için özeti; eğer kamyoncuysanız 80 euro'da önerseniz pedofili damgası yiyorsunuz. bizse 10 tl'ye kapattık işi üstüne sanat izliyor olduk.

--- spoiler ---

şakalar, komiklikler bir yana, çok sağlam bir film olmamasına rağmen her yol filmi gibi sıkmadan, keyifle izletti kendini.
  • ispanyollarin hizli treni. tren setleri fransiz tgv'lerden alinmadir. sinyalizasyon sistemi ise almanyada yuksek hiz hatlarinda kullanilan lzb sistemidir. 5 dakikadan fazla rotar yaparsa bilet parasinin tumunu iade ediyorlarmis, bu da helal olsun dedirtecek birsey.
  • yamulmuyorsam bir telefon markası. hem de en çin malından.
  • (bkz: ave tds 55)
  • isp. ks. alta velocidad española: ispanya'nın, madrid'den* barcelona'ya* 2 saat 38 dakikada filan gidebilen hızlı trenlerine verilen ad. (bkz: renfe)
  • 31. uluslararası istanbul film festivali kapsamında gösterilen 2011 hamburg en iyi ilk film ,2011 saraybosna jüri özel ödülü,
    2011 varna (bulgaristan) en iyi film ,2011 varşova fipresci ödülü alan bulgaristan yapımı bir film. film, yol filmi olmasının yanında -ki yol filmlerinden hiç haz etmem- öyle ekstra ahım şahım bir yanı yoktu. bence filmin en vurucu sahnesi * sofra başında ailenin durumuydu,o sahne bana samimi geldi. ha ama filmi izlerken kopmadım , izledim . orta şekerli, seyirlik bir filmdi benim için.
  • ks. average
hesabın var mı? giriş yap