• her ogretmenin uc hat alabildigi, bu hatta sahip herkesin aralarinda ucretsiz konusabildigi, olesiye somurulen beles hat.
  tabi bu beles telefon konusmalarina degisik yaklasimlar da mevcut, mesela:

  1- iki telefon alinir ve babyphone olarak kullanilir. yani biri annede digeri de uyumakta olan bebegin basinda.

  2- mutfakta televizyonu olmayan ev hanimi telefonlardan birini televizyonun yanina koyar, digerini de kulaklikla yaninda tasir ve kaynana gelin boklarini kacirmamis olur**.
 • en az avea reklamlarında olduğu kadar iç açıcı bir tarife.
  (bkz: oohh bea)
 • bu hatlardan kullanıp sadece sabit ücreti ödeyen bir bünye göremedim henüz.çünkü bedava hat gibi görünür fakat sms ücreti normal hatlara nazaran 2 kat pahalıdır.o yüzden aslında hepimiz kazıklanıyoruz
 • sayesinde maillerde dolaşan "telefon o kadar zararlı ki bir yumurtanın yanına karşılıklı iki telefonu çalışır surette koyarsanız yumurta yarım saatte pişiyor" tezini para vermeden çürütebildiğim uygulama.
  (bkz: allahini seven bu maili forward etsin)
 • aramalarınızın çoğu öğretmen hattı kullanmayan kişilere, ya da başka operatörlere yönelikse, kazığın kralını yiyebileceğiniz bir hattır. biri sizde, biri sevdicekte, biri annecikte ise, ve o hattan yalnızca bunları arıyorsanız işinize gelebilir. yok, herkese mavi boncuk dağıtan, sen kapat ben ararımcılardan iseniz, tavsiye edilmeyendir.
 • kendini akilli zanneden saticilarin ''sadece bir ay abone ucreti odeyeceksiniz'' dedigi ve ardindan faturanin 3 ay boyunca abone ucreti eklenerek geldigi iletisim araci.
 • telefonuma gelen bir mesajla, diğer operatörleri arama yüzde 33 oranında ucuzlamış hattır.
  ancak hala kazık durumda onu söylim sevgili avea yetkilileri.
  bir de şu öğretmen hattına dahil olmayan avealıları aramayı ucuzlatın, yoksa vallahi beleş meleş demiyecem, geçecem turkcell'e. 1200 dakika her yöne diyor adamlar, 35 ytl diyorlar. sıkıldım öğretmen hattına her ay 50 60 lira para vermekten.
 • 99.9 ytl fatura geldikten sonra değiştirmeyi düşündüğüm tarife. hayır kardeşim nerden geçirdiniz o kadar anlamadım ki. konuşsam zaten içim yanmayacak. sevgili desen yok, telefonda konuşmayı çok seven biri de değilim ki zaten öğrenciyim, çok konuşmayı gerektiren bir durum da yok. zaten sen demiyor musun bana ver elli altmış kağıt konuşturayım seni herkesle diye. cidden göte kaçabilen tarife.
 • bu hat bir efsane gibiydi. herkes ogretmen hattim var benim diyerek deli gibi konusuyordu. simdi ne oldu bilemiyorum. avea yi terk edeli cok oldu. iyi de oldu. turkcell'le kaziklanarak da olsa konusabiliyorum hic olmazsa.
 • ögretmen hattının yanına da tek hat paketi ile diğer operatörleri de 25 kuruştan arayabilirsiniz.. sık konuştuğunuz kişiler*** de ögretmen hattıysa telefonla konuşmak sizin için vicdan azabı olmaktan çıkar. hele avea evinizde turkcell'den daha iyi çekiyorsa keyfinize diyecek yoktur. fatura 40 tl'yi pek geçmeden rahatlıkla konuşulur.. **