şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muthis pahali kremleri olan bir kozmetik markasi.deger mi derseniz bekleyip gorucez
 • fiyat/kalite oranı lancome, clinique gibi kendini "birinci sınıf" olarak tanımlayan firmalara üstün gelen, özellikle hassas ciltler için üretim yapan dermokozmetik firması.* çatır çatır kurumuş, bırakın kozmatik temizleyiciler, suya bile tahammül edemeyecek kadar hassaslaşmış ciltlerden vıcık vıcık yağlı olmasına rağmen had safhada deterjana tahammülsüz ciltlere, her tür hassas cilt için yumuşak temizleyiciler ve parfümsüz, katkı maddesiz nemlendiriciler yapıyorlar. türkiye'ye ilaç kategorisinde ithal edildiği için sadece eczanelerde satılıyor ve reklam yasağı var.
  27 yıllık azabıma son verdi. şiddetle tavsiye ederim hassas ciltlilere...
 • (kötülük yapmada) yardımcılar, arkadaşlar. arapça a'van (yardımcılar) sözcüğünden türkçe kurallara göre türetilmiş kötülükte yardımcılar, hempalar.
 • (bkz: avni)
  (bkz: muavin)
 • goz makyaji temizleyicisi mukemmel otesi olan marka. ozellikle problemli ciltler icin.
 • ismini fransada şifalı sularıyla ünlü bir köy olan avene yerleşiminden alan, ürünlerin yapımında da bu şifalı suların kullanıldığı cilt temizleme ve bakım ürünü. kullanilmaya baslandigi ilk günden itibaren farki hissedilebilen yumusacik bir etki birakır.
 • (bkz: avane)
 • hamileyken, yüzümde güneş lekesi oluşmasın diye, antialerjik diye aldıgım roc marka yüksek faktörlü bir güneş kreminin (for face hem de) yüzümde koca koca kırmızı sivilcelere yol açmasında sonra geri verip, yerine yine aynı eczacının tavsiyesiyle aldıgım, bütün hamileliğim boyunca kullanıp, çok da memnun kaldıgım kaliteli ürünler satan bir kozmetik markası.
 • fransanın touluse kentine 20 km uzaklıkta olan termal istasyon. bu istasyonda hem araştırmalar hem de tedaviler yapılıyor. ürünleri dermokozmetik kategorisine girmesine rağmen bu merkezde çok ciddi tedaviler de yapılmaktadır. istasyon ormanın kıyısında ve yeşilliklerin ortasında bulunuyor. şifalı bir su kaynağının yanına kurulmuştur.

  bu kaynağın bulunuş şekli de bir hayli ilginçtir. birinci dünya savaşından sonra bu çevrede yaşayan bir çiftçinin atı çok değişik bir cilt hastalığına yakalanır ve çiftçide atının öleceğini düşündüğü için doğaya bırakır. fakat bir süre ortadan kaybolduktan sonra geri gelir. ve her gün birkaç saat yokolur. bir kaç kafta sonra yaraları iyice azalan atın iyileştiğini gören çiftçi çok şaşırır ve atı takip eder. atın her gün gelip bu suya girdiğini görür. ve böylece suyun şifalı olduğu fark edilir. daha sonra da gittikçe ünlenir.

  laboratuvarlarında yapılan avene ürünleri büyük miktarlarda kaynak suyu içermektedir. hassas ciltler için uygun olan ürünleri türkiye'ye te-ha kozmetik tarafından ithal edilmektedir. sadece eczanelerde satılan ürünlerin bazıları çok ciddi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılırken bazıları daha genel ve gündelik kullanımlar içindir. bu sene bu ürünlere kırışıklıklar için bakım kremleri ve bazı makyaj-özellikle yara izlerinin kapatılmasında kullanılan- malzemeleri de eklendi. benimde kullandığım bu marka gerçekten piyasadaki muadillerinden çok daha iyi ve işe yarar.
 • ürünlerini gözüm kapalı alıp, kullanacağım kozmetik markası.