• 26 nisan 2019'da vizyona girecek olan 4. avengers filmi.
 • marvel cinematic universe phase 3'ü bitirecek film.
 • 2019 ne amına koyayım. 2014'den film tarihi mi açıklanır. 3 mayıs filan yazmışlar bir de. millet çıldırmış adamım.
 • burak yılmaz ve selçuk inan'ın sözleşmelerinin bitmesine 1 ay kala vizyona girecek olan film.
 • yönetmenliğini russo kardeşler üstlenecek.

  -----------------------------------------------------

  yorum: c'era una volta il west modernize açılışıyla başlayan filmin özellikle ilk yarısında şaşırtıcı şekilde "silinmiş sahneler" zinciri şeklinde devam etmesi bu denli büyük bir prodüksiyondan beklenmeyecek bir hataydı. kurgu masasında çok daha derli toplu bir film çıkarılabilirdi. thor ekseninde kullanılmış mizah (lebowski, mjollnir) ve zaten russo kardeşler elinde mitosa dönüşmüş cap'ın çizgi roman göndermeleriyle de beslenen orgazmik anları filmin tek olumlu unsurları. stark, russo kardeşler öncesinde ekran siftahını yaptığından, kapanışta saygı gösterisini alıyor fakat lotrvari art arda sahnelenen finallerde de göreceğiniz üzere bu serinin russo kardeşler elinde hikayesini izleyip tamamladığımız ana karakteri captain america idi. zaten en iyi solo film de halen captain america winter soldier'dir, kardeşlerin bayrağı whedon'dan almasına sebep.

  kurgu dışında negatif unsurların başında hulk geliyor. cgi'den karakterizasyona değin hiçbir yönüyle ekran doldurmadı. tüm filmlerin buraya bağlanması, daha sonra solo izlendiklerinde, bu filmin zayıf halka oluşuyla,"sonunda ne olacağını bildiğiniz halde alacağınız heyecanı azaltması nedeniyle yine bir handikap. bir nevi the dark knight rises yahut alien 3. ayrıca "filmi önceden izleyip yanımdakilere spoiler veriyormuşçasına", fanboy fırtınası öncesi sessizlikte gelecek cümleyi yahut karakteri her seferinde mırıldanıverdim, hiçbir sürpriz yoktu bu bağlamda. bir tek geçmişteki * loki gülümsetti.

  thanos/filmin antagonisti diğer hayalkırıklığıydı. kullanımı bir yana, öncül filmde hype olacak değin konuşulan davasının ardında duramayıp "mad titan"lığa geçiş yaptığı an (sonrasında karikatürize kötüden ileri geçememesiyle de) "neden 3 saatlik 2 film izliyoruz?" sorusunu sordurttu, gerçekten, şu filmin ederi 1 saat ile tek bir film yahut kill billvari -iyi kurguyla kotarılmış- ikişer saatlik bölümler izleyebilirdik. seans sayısından da kazanmış olurlardı. kurguda unutulmuş gibi izletilen sahnelerin kuru mizahla noktalanışı ayrı bir acınasıydı, ilk yarı üst üste konup seyircide etki bırakacak hiçbir sahne bulunmadığı için, ikinci yarıda katharsisle boşalım sağlaması için çekilmiş cap/stark sahneleri maalesef işlevsiz kaldı; her ne kadar arka sıralarda ağlayıp burnunu çeken ergenlerimiz olsa da.

  velhasıl, final halkası olduğu için, solo filmlerle aynı değerlendirme kriterine tabi tutulamayacak bu yapımın sınıfta kaldığını düşünüyor ve geçen 10 yıla hayıflanıyorum. espionage lezzetiyle ayrışabilecek winter soldier bir yana, en sevdiğim diğer solo filmler iron man ve the avengers'i artık tekrar izleyemeyeceğim, tünelin ucunun çıktığı yeri gördükten ve tatsız bulduktan sonra. spider-man serisine sinemada gitmemek için de iyi bir sebep oldu, kendilerine teşekkür ediyorum.

  artık sonra açıklanacak projeleri ve mutantları bekleyeceğiz. herkese cümleten geçmiş olsun dilerim.
 • tüm kahramanların gösterildiği sahnenin - ilk filmde hulk'ın dönüşümü ile başlayan an, ikinci filmde makinenin korunduğu an - kadro fazlalığı nedeniyle muhtemelen 5 dakika süreciği film.
 • infinity war'dan sonra gelecek film. çekimleri bitti. thanos pastası ile bitmiş. thanos devriliyor gibi pastada ve üç tane el var. biri widow, diğeri siyahi bir karakter diğeri de yeşil hulk. set fotoğraflarında hulk-iron man-captain america- ant man var. kollarında bir alet var sanırım zamanda yolculuk ya da paralel evren gibi bir atraksiyonlara giriyorlar.

  http://www.ign.com/…end-of-filming-with-thanos-cake

  https://www.log.com.tr/…afa-karistiran-fotograflar/

  http://geekhane.com/…ulerinden-yeni-hawkeye-modeli/
 • --- spoiler ---

  previously on infinity war:

  https://i.hizliresim.com/no8k7r.jpg

  --- spoiler ---