2444 entry daha
  • --- spoiler ---

boktan super kahraman film serisi yine iyilerin kazanmasıyla son buldu. üstelik 14 milyonda 1 ihtimalin gerçekleşmesiyle... yazacağınız senaryoya sokam dediğim film.
    --- spoiler ---
  • çerezlik bol aksiyonlu film. marvel evreni ile uzaktan yakından alakam yok ama infinity war çok daha iyiydi.

sanki çocuklar birkaç karakter öldü diye çok zengin ebeveynlerine zırlamışlar da o ebeveynler de yapımcıları arayıp "ya şu örümceği falan bi' geri getirin kafamızı siktiler" demişler de yapımcılar parayı görünce filmi çektirmişler.

asıl son hazreti thanos peygamberimizin zaferidir. öyle kalacaktır.

serinin severleri de bitti diye üzülmesin. aynı çocuklar yakında yine zırlar, yine çekerler. artık time traveli de beşiktaş'ın sol kanadı yaptılar. geçmişe gidip iki film daha çekerler ne olacak.
  • en vasat avengers filmiydi
    --- spoiler ---

son buyuk savas sahnesinde tabiri caizse ortam cingen caliyor kurt oynuyor kivaminda ama bu herifler telsizsiz normal konusarak iletisim kuruyor ozellikle araba nerde diye sorduklarinda en az 50 metre yukaridan ucan atla giden kadin yon tarif ediyor eved
    --- spoiler ---
    karakterlerle duygusal bag kurup salya sumuk agliyanlar var sizin hayatiniza gercekten cok ozeniyorum.
  • leş gibi bir filmdi, star wars a laf ederler, batman supermana laf ederler, buradaki zırvalıkları basitlikleri ise görmezden gelir bu geekler, bu mu lan dünyanın en iyi filmi!?!?
  • çoğu süper kahraman filmi gibi yüzeysel ve vasat. fakat çoğu insanın süper kahraman filminden beklediği de bu zaten. nasıl eski zamanların hollywood filmlerini sahte amerikan rüyası pazarlayarak insanları kapitalist sisteme adapte etmeye çalışan filmler olarak hatırlıyorsak, bu filmleri de 2010 ların kitleleri uyuşturma ve sisteme dahil etme filmleri olarak hatırlayacağız. tabi bu iş bi 10-20 yıl daha sürer.

twitchte oyun videosu izlemeye alışmış, sinema ile ilgili fikri "aksiyon çok iyiydi, efektler harikaydı" seviyesine getirilmiş çocuklar yarın büyüdüklerinde birde nostalji serileri çekilir.

yalan yok biz de aynı yollardan geçtik, ama bizim tüketim ve adaptasyon olanaklarımız sınırlıydı, pazarlar ve tüketim bu oranda küreselleşmemişti. bu kadar büyük bir açgözlülükle saldırabilecekleri bir ortam yoktu. işin en acı tarafı ise şimdiki nesilin kendi kahramanları yok. bütün kahramanlar önceki kuşaklara ait. bizim zamanımızda teknik yetersizliklerden dolayı ancak çizgifilmlerini ve süpermen, batman gibi orta halli filmleri izleyebiliyorduk. gene de çok yaşlı değildi bu kahramanlar. şimdi ise aslında babalarının hatta dedelerinin rüyalarını izleyerek büyüyen nesiller var.

not: birtakım filmleri ve birtakım çizgi romanları tenzih ederek yazılmıştır.
  • üç ay boyunca spoiler yememek adına kendimi yırttığım film. bu süreçte gördüm ki ülke de çok pislik insanlar var instagram yorumlarına yazan mı dersin, mesaj atıp nasılsın sorusuna spoiler ile cevap veren mi dersin, allah topunu bildiği gibi yapsın. neyse filme geçeyim; robert downey jr. ve tony stark uyumunu yakalayan bir karakter daha bulamaz marvel, yok çünkü. o popülariteye sahip tek karakter örümcek adam ama gel gör ki tom holland'da o yükü taşıyamaz. captain marvel desen apayrı bir dünya zaten. yine kendini izletir, beğendirir ama bu başarıyı geçemez diye düşünüyorum. gönül isterdi ki tony stark nick fury gibi bir role geçsin ama o da vuruculuğu götürürdü.

ikinci kez filme dönmeye çalışacağım son savaş sahnesi tüylerimi diken diken etti. tam bir görsel şölendi. ama feminizm için yaptıkları sahneyi biraz absürt buldum. olmasında sakınca yok, tamam ama bu kadın daha bir sahne önce uzay gemisini parçaladı uzay gemisini, sizin yardımınızı ne yapsın?
  • süper kahramanlar sürünsün beklentisiyle film izleyenler olduğunu göstermiştir.
15 entry daha