şükela:  tümü | bugün
387 entry daha
  • uyarı:

çok büyük spoiler.

devasa spoiler.

muazzam spoiler.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---
    https://cdn3.whatculture.com/…snaps-his-fingers.jpg
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • ımdb'de 9.6 puan ile çıkış yapmıştır.

(bkz: interstellar) ınterstellar filmi 2014'te 9.7 ile çıkmıştı ve şuan puanı 8.6.
  • istinye park sabah 10 seansına aylar öncesinden bilet aldığım, 2 gün kalmasına rağmen 2 yıl varmış gibi geliyor.şahsen ben hiçbir filmi bu kadar heyecan içinde beklememiştim ve beklediğime değecek eminim.
  • --- spoiler ---

okuma
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

okuma
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

sakın bakma
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

son uyarı bak
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

mega spoiler
    --- spoiler ------ spoiler ---

sen kaşındın
    --- spoiler ---

ölenler sıralı tam liste

loki filmin başında taşı thorun hayatı karşılığında verirken thanos tarafından öldürülüyor.

vision wanda tarafından son çare akıl taşını yok etmeye çalışırken wandanın ellerinde öldürülüyor.

gamora thanos tarafından ruh taşını almak için feda etmesi gereken kişi olarak öldürülüyor.

ve o meşhur sahne.

thanos altı sonsuzluk taşını eldivenine taktıktan sonra ellerini şıklatıyor.

birden bire

black panther
    bucky
    mantis
    drax
    star lord
    doctor strange

ve spider man(tony stark)ın kollarında ölüyorlar.

aynı anda new yorkta maria hill ve nick fury de ölüyor.

yapacagınız filmi sikeyim orospu evlatları thor captain ve iron man hariç herkes öldü amk.
  • filmi istanbul'da 2d izlemek istiyorum, hatta aslında imax 2d izlemek isterdim ama öyle bir imkan yok tabi ki ülkede henüz. yine de eğer film iyiyse, ki iyi olmasını bekliyorum, 2. kez izlemem gayet olası (hayatımda hiçbir filmi iki kez sinemada izlemedim, buna beklenti yüksek gerçekten) o zaman artık 3dye katlanabilirim imax'te görmek için. ama ilk izleyişim 2d olsun istiyorum gerçekten. öte yandan cinemaximum denilen sinema zincirinde tek bileti 50 küsür lira olan ve pek de bir kalitesi olmadığı söylenen gold class biletleri dışında 2d gösterim yok. kısa bir google aramasında da altyazılı 2d bilet bulamadım. var mıdır yeşillendirip, 2d altyazılı bir gösterime yönlendirebilecek? şu an gösterim bilgisi olmayan ama geçmişte bu tip blockbuster'lara 2d altyazılı gösterim yaptığı bilinen sinemalar da olabilir. hype seviyem ve 3d nefretim yüksek ama vasat kalite denilen bir cinemaximum saçmalığına sırf 2d altyazılı izlemek için 50 lira bayılasım gelmiyor önce bir araştırmadan.
  • domatesi beklediğimden yüksek açmış. bu entry'yi yazarken %86'da.

önceden söylediğim gibi, beğenmeyen eleştirmenlerin ortak argümanı "çok kalabalık film" olmuş şu ana kadar gelen yorumlara bakılırsa.
  • hayatım boyunca hiçbir film için bu kadar heyecanlanmamıştım. bir de küçük yaşlarda pokemonu bunun çeyreği kadar heyecanla beklemiştim sanırım. ilk filmiydi.

günler geçmiyor azizim. çıldırıyorum. bugün ki ön gösterime iki bilet ayarlayabilecek yiğitler varsa aranızda herşeyi yaparım. bulaşık yıkar, ütü yapar, yemeğini bile yaparım ya. bir de övgüler dualar falan.

edit: imla
  • reddit'te spoiler sıçılıyor şu anda keyfi kaçacaklar girmesin.
  • #thanosdemandsyoursilence
  • bugün ön gösterimde izlediğim ve ağzımı açık bırakan film.

çok katmanlı ve hızlı bir hikaye bekliyordum ama severek izlediğim marvel filmlerinden daha ötede bir hikaye kurgusuyla karşılaştım. mekanlar, savaşlar, aksiyon sahneleri inanılmaz bir hızla akıyor. süper kahraman filmi değil de bir yüzüklerin efendisi ya da star wars izliyor gibiydim. sevdiğim kahramanlara yeterli süre kalmamıştı elbette ama bunca karmaşa içinde inanılmaz komik şeyler, aşırı duygusal anlar sırıtmadan yerleştirilmişti. marvel cinematic universe içinde izlediğim en iyi film değildi belki ama en geniş konuya el atıp başarmış filmdi. avengers 4'ü sabırsızlıkla bekliyorum.
2 entry daha