• türkiye'de çoğu üniversitenin kullandığı akademik performanslarının yayınlandığı sistem. örnek olarak odtünün avesis sayfasına gidip yayınları tarayıp özet bilgilerine bakabilir eğer erişime açık bir yayını var ise yayını okuyabilirsiniz sadece yayın değil projeler, atıflar, tezler başarılar gibi bir sürü alanda bilgilere de bakılıp istatiksel olarak da bu alanlarda en çok performans gösteren akademisyenleri (link)inceleyebilirsiniz. bunun yanı sıra kurumda çalışan akademisyenlerin detaylı bir özgeçmiş sayfası(link) da mevcut.
  • muhteşem bir sistem. istediğiniz bölümdeki istediğiniz çalışanlar hakkında tek tıkla bilgi sahibi oluyorsunuz. tek eksik yanı profiller genelde eksik olabiliyor. çoğu kişinin mutlaka bir bilgisi eksik. eğitim bilgisi vs. ama eksik olmayan birşey var yayın bilgisi. her o bilgiyi güncel tutmaya dikkat ediyor sanırım.
  • bazı iyi okullardaki hocaların bile sayfalarındaki bilgilerin acayip derecede yetersiz olduğu akademik veri yönetimi platformu. araştırmacının çalışma alanı bölümün adıyla aynı olur mu, anlamlandırmak güç. veri girişlerini yaparken sorulmuyor mu alan hocalarına. otomatik veri çekmenin verdiği rahatlıktan mı bu durum, bilmiyorum.
  • neden yaratıldığını ve üniversitelerin neden buna bir dünya para verdiğini (?) anlamadığım yönetim sistemi. hali hazırda yöksis var arbis var
    üniversitemden gelen maile göre işim gücüm yok bir de bilgilerimi avesis e taşıyacakmışım... acilen bu hizmetin sonlandırılması gerekiyor. tubitak için arbis, yök için yöksis kullanıyorum(z). hiç bir işe yaramayan avesis e neden veri giriyorum. bunun için zaman harcıyorum anlamadım...

otomatik veri çekme işi de düzgün çalışmıyor zaten . anlamsız gereksiz bir masraf ama vardır üniversitelerin bir bildiği...
hesabın var mı? giriş yap