şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ukteydim doldum)

avi-8 bir saat değil ama bir saat markası aslında. avi, aviation'un kısaltması olarak orada duruyor. özellikle, uçak ve havacılığın ruhunu ve mühendisliğini bir şekilde saatlerine yansıtmaya çalışan, yanlış bilmiyorsam bir ingiliz firmadır kendileri.

saat modellerinin isimleri, genellikle uçak modellerinden geliyor. oldukça hoş modelleri var, ancak mühendisliği ve ya işçiliği nasıldır bilemiyorum ancak sağlam görünüyorlar.

rusya hariç, dünya'nın her yerine gönderimleri var ve oldukça iyi bir garanti hizmeti sunduklarını vaat ediyorlar. gördüğüm kadarıyla model fiyatları 145tl'den başlayıp 400tl'nin biraz üzerine kadar devam eden, oldukça uygun bir aralığa sahip.

internet siteleri şu.

nhilus'un uktesini de böylece doldurmuş olduk.

edit: pound'u türk lirası olarak görmek de nasıl bir miyopluk, astigmat'ın hangi evresi falan, ben bilmiyorum...
  • çinli bir saat üreticisinin suni markası. tasarımları fena değil ama içlerinde maks. 1-10 usd lık quartz makineler olduğunu bilin. saat & saat'te satılan uyduruk moda markalarından tek farkları ıwc'ye benzetilen pilot tasarımları.
  • (bkz: aviate)
    (bkz: sk8)
    (bkz: gr8)
    (bkz: m8)

ergence bir isme sahiptir.
  • bir süredir ilgimi çeken britanya kökenli saat tasarımcısı.

tasarımcı diyorum, zira kendisi in-house mekanizma üretimi yapmamaktadır. anladığım kadarıyla modellerinde japon miyota (hem quartz hem de otomatik modellerde) mekanizma kullanıyor.

tasarımları ise fazlasıyla ilgi çekici. isimlerini tarih boyunca raf * * bünyesindeki lancaster bomber, hawker harrier gibi uçaklardan alan konsept tasarımları gerçekten beğenilesi. hatta web sitesini hatun kişisi ile incelediğinizde alacağınız tepkiden olayı çözersiniz kanımca *

saat olarak belki bir japon seiko, orient veya isviçre değildir, ama tasarım teması gerçekten cezbedici.

bilhassa bu yorumun yazıldığı tarih itibariyle ön siparişte olan flyboy centenary edition modelleri muhteşem.
    link: https://www.avi-8nation.com/…centenary-sign-up-page
  • ozellikle ikinci dunya savasi ucaklarina merakliysaniz onlardan esinlenen super modelleri var. kendim de konuya ilgili biri olarak bir tane edinmeyi istiyorum. is bu entry yazilirken fiyatlar da 150-250 pound civarlarinda.

ozellikle hawker hurricane serileri cok hosuma gitmekte

(bkz: https://avi-8.co.uk/collections/hawker-hurricane)