*

şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesil mandolin ustası. şimdilik 3 albümü var. ilkinde bach çalmış, ikicisi benim de favorim olan between the worlds adında bir oradan bir buradan çaldığı albüm, üçüncüsü ise bir kaç ay önce yayınlanan vivaldi albümü. kendisi israilli, italya'da okumuş, berlin'de yaşıyor. ufak konserlerle dünyanın her tarafını dolaşıyor. laf aramızda çok tatlı bir abimiz.

  benim en sevdiğim performansı ömer avital trio ile birlikte çaldığı, şurada bir kısmını dinleyebileceğiniz konser https://www.youtube.com/…kwrgdbcet4s31qmujs8hxghv2l
  arada bir türkiye ezgilerine de el atmışlığı var ama benim kendisi hakkındaki en büyük hayalim rembetiko çalması, hatta mümkünse buzuki orhan ile birlikte çalması.
  bu da internet sitesi http://www.aviavital.com/

  bir de 25 aralık 2015'te ankara'ya geliyormuş.
 • israil'li mandolin sanatçısı. bach, between worlds, vivaldi albümleri bulunmaktadır. between worlds albümünde "nacyem nacyem" diye bir türkçe eser de bulunmaktadır.
 • doğum günü 19 ekim 1978 olan, terazi burcu mandolin virtüözü, çok ama çok severek takip ediyoruz.
 • 2017'de dördüncü albümü olan avital meets avital'i çıkartan mandolin virtüözü. bu albümde, ömer avital ve itamar doari eşliğinde, mandolin, bas, ud, perküsyon ve piano ile türlü çeşitli orta doğu ezgilerini yorumlamışlardır. albümün arkasındaki fikri veren konser kaydına youtube'dan ulaşılabilir, lakin bence en güzeli budur: https://www.youtube.com/watch?v=ccj9msakwyw
 • dün gece işsanat'ta cappella gabetta ile gerçekleştirdiği konser muhteşemdi ve konser bitiminden sonra tek başına çaldığı bulgar halk şarkısı, izlediğim en iyi solo performans olabilir. bir ara istemsizce nefesimin kesildiğini bittiğinde farkettim.

  bucimiš
 • vivaldi ve bach albümleri iyi ama, yorumlar biraz düz. ör. vivaldi mandolin konçertosu rv 425 kaydı diğer -ilgili başlıkta altına yazılmış- örneklerine karşı niçin tercih edilsin? ses mühendisliği ile ilgilidir muhtemelen, bach albümünde de, vivaldi albümünde de mandolinin sesi zaman zaman zor seçiliyor.
 • düşüncelere dalma müziği olarak çok iyidir
  +çalışırken de
  +arkadaşınla dertleşirken de
  +ütü yaparken de iyi gidiyor. denemek isteyenler için ahanda burda
hesabın var mı? giriş yap