şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın - resmî olarak - en kaliteli havacılık mecmuası olarak tanınan dergi.

  entry birleştirme:
  ----------------------

  havacılıkla birlikte doğmuş bir dergi. adı ilk zamanlarda sadece "aviation week" iken, insanoğlunun uzay araştırmalarına yönelmesiyle birlikte şimdiki halini almıştır.
 • "aviation week & space technology", "business & commercial aviation" ve "air transport world" adı altında basılan üç sektörel yayının, havacılık ve uzay teknolojileri hakkında dünya çapında yaygın olarak bilinen ve haftalık olarak yayınlanan new york merkezli havacılık dergisidir.

  internet ve youtube gibi imkanların esamesinin bile okunmadığı 90'lı yılların başında, askeri savunma sistemleri ile savaş uçakları hakkında ihtiyaç duyduğumuz çeşitli bilgileri ancak savunma ve havacılık, uçan türk, ve hava kuvvetleri dergisi gibi yayınlar ile takip edebildiğimiz o dönem şartlarında baba mesleği vesilesi ile elde edebildiğim tek yabancı dergiydi.
  kitaplığıma göz atarken 1988 ile 1992 yılları arasına ait on tanesinin yaklaşık 28 yıldır elimde sağlam olarak kalmış olduğunu görünce fotoğrafı ile beraber sözlüğe bir not düşeyim dedim.