şükela:  tümü | bugün
 • avis musterilerinin ekstra fayda alabilecegi bir uyelik sistemi. belirli bir seviyeden sonra aracinizi ayni fiyata upgrade falan yapiyorlar. sira bekletmiyorlar vs.
 • bu kartla yaptığınız rezervasyonu iptal etmek istediğinizde iptalin gerçekleştiğinden yüzde yüz emin olun, yoksa acı sürprizle karşılaşabilirsiniz. ben yaşamadım ama eşiğinden döndüm. nasıl mı? anlatayım.

  hiç bir sıkıntı olmadan gerek iş için gerekse yurtiçi/yurtdışı tatillerde hep avisi tercih etmişimdir. şimdiye kadar hiçte pişman olmadım. muhtemelen bunun geri dönüşü olarak avis bana avrupa'nın bir çok yerinde geçerli hafta sonu ücretsiz kiralama kuponu yolladı. ben de kuponda verilen indirim kuponun çalışıp çalışmadığından emin olmak için (mailde yazan şehirlerin arasından rastgele seçtiğim) zürih'te belirtilen tarihler arasında bir rezervasyon yaptım. fakat toplam tutarda herhangi bir indirim bile göremedim. daha sonra yaptığım rezervasyonu iptal ederek (ya da iptal ettiğimi sanarak) gerçekten ihtiyacım olduğumda avis'i arar sorar kuponun kullanımı nasıl oluyormuş diye öğrenirim dedim.

  bugün maillerimi kontrol ederken avis 'in zurich ofisinden kiralama sözleşmesinin geldiğini gördüm. sözleşme detaylarını incelediğimde daha önce yapıp iptal ettiğimi sandığım rezervasyon tarihinin bugün olduğunu farkettim. hesaplarımı kontrol ettiğimde kiralama ücreti olan bin liraya yakın miktar kredi kartımdan çekilmiş olduğunu gördüm. ilk başta avis türkiye'yi aradım durumu izah ettim. ama rezervasyon kiralama işlemine dönüştüğü ve işlem yurtdışında olduğu için bir şey yapamayacaklarını, gelen maili kendilerine göndermemi, konu ile ilgileneceklerini falan söylediler.

  ankara'dan zürih'te araba kiralıyorum lükse bak amk. tabi o korku ve panik havası ile avis zürih ofisi aradım. zurich ofis'te çalışan hafif asabi bir abla biz bir şey yapamayız arabayı kiralamışın zaten dedi almanya'daki müşteri temsilcilerinin telefonunu verdi. almanya'daki temsilcisi de benden direk rezervasyon iptal mailini istedi. mailleri aradım taradım avis'ten gelen rezervasyon iptal mailini bulamadım. adam muhtemelen halime acıyıp, zurich ofisi arayıp kiralama işleminin iptal etmelerini isteyeceğini söyledi. az önce kontrol ettim adamın dediği gibi kiralama iptal edilip çekilen ücreti de geri iade etmişler (esaslı adammış). yani eğer maillerimi sık sık kontrol etmeyen biri olsaydım. gelen maili üç gün sonra görmüş olsaydım zürih'te bilmem ne otoparkında 3 gün bekleyecek aracı kiralamış olacaktım.

  avis preferred kart özellikle yurtdışı kiralamalarda bir çok ayrıcalık sağlıyor. ama kart sahibi olanlar ya da olmayı düşünenler rezervasyon iptal konusuna dikkat etmeli!
 • dünyanın en boktan araç kiralama uygulamasıdır. ne üye olun ne de kullanın.