şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dunyanin her yerinde gecerli olan, sirketlerden bagimsiz olan bir kuraldir sofor ile kredi karti sahibinin isimlerinin tutmasi.

  online odeme kisminda da buyuk ihtimalle soyledikleri gibi iade edilmez vs diye belirtilmistir.

  rezalet degildir, gasp hic degildir.
 • il hakem heyetine şikayet edin, ss paranızı geri öderler
 • eğer kullanmadığın bir hizmet için paranı almışlarsa bu "gasp" olmasa da şerefsizliktir.

  rezervasyon ücreti diye matbu bir ücret belirlersin, onu da ürün fiyatından düşersin, veya iptal durumunda geri vermezsin belki onu anlarım ama bu gerçekten zorla haraç kesmek olmuş.
 • daha önce bir arkadaşımın başına gelmesiyle öğrenmiş olduğum bir olaydı.

  fakat kiralayan kişi ile farklı bir kart sahibine ödemeyi kabul edip aracı teslim etmemelerini uyanıklık olarak görüyorum bu sadece avis değil diğer kurumsal firmalar içinde geçerli bir durum malesef.
 • güvenlik uygulamalarından haberi olmayan sözlük yazarının hep haklı olduğunu gösteren isyanı. kendine ait olmayan kredi kartı ile ödeme yapılmaması gerektiğini öğrenmiştir umarım.
  ne gasp, ne haksızlıktır. firma doğru olanı yapmıştır.
 • ya arkadas hakaret etmek icin demiyorum da cidden siz ne salak adamlarsiniz lan. avisin hukuk danismani olsam basligi acan alik herife dava acarim. bu zekayla, bu dunya gorusu ile yine iyi bi ucaga falan binip a noktasindan b noktasina gelebilmissin.
  nedenini de hic yazamyacam amk ne anlatilir ki bu duruma yani.
  hala 4 inc 9 punto diyor amk. lan virgul yuzunden milyonluk bondlar patliyor lan.
  hayat size cok guzel aslinda amk cehalet cidden mutluluk. mal olan biziz.
 • madem arabayı vermeyeceksiniz oraya iki satır kod ekleyip isim kontrolu de yapacaksiniz. o parayı vereceksiniz kardesim yemisim sizin prosedurunuzu kim napsin sizin prosedurunuzu. paraya cokmenin adi prosedur olmus memlekette.

  rezalet puanin 10/10.

  bir de burada yhaa dunyanin her yerinde boyle ama yhaa. ulan dunyanin her yerinde almadigin hizmetin ucretine cokuyorlar mi entel artistler.
 • rezalet puanım 10/10

  sözleşme de öyle yazması parayı parayı gasp etmelerini gerektirmiyor.

  isterse sözleşme maddelerinin tamamını öyle yazsınlar. bu gasptır.

  o kadar avukat tutup sözleşme yazdırmasını biliyorsanız iki satır kod ekletip isim kontrolünü yaptırmasını da iyi bilirsiniz. ama siz milletin bu duruma düşeceğini çok iyi bildiğiniz için buradan ne koparırsak kardır mantığıyla hareket edersiniz.

  sözleşme imiş te bilmem ne imiş te.
 • online ödeme yapılırken şöför ismi ile kredi kartı üzerindeki isimlerin uyuşup uyuşmadığı kontrol edilmeli. aksi halde bu tarz mağduriyetler hep yaşanacaktır.

  mağdur arkadaşı eleştirenleri çok merak ediyorum her satın alma işlemlerinde prosedürün yer aldığı dökümanı okuyorlar mı acaba!

  güzel dostum adına üzüldüm. umarım ekşi ailesi olarak konu gündemde kalır ve avis ve diğerleri bu mağduriyeti giderir.
 • adı gasp değildir. avis , hertz , budget gibi firmaların prosedürü budur. şoför ve kiralayan kişinin bilgileri aynı olmak durumundadır. bende bunu eşimin kartı ile kiraladığım da öğrenmiştim. ayrıca kiralama ekranında mutlaka bu bilgi verilmiştir.

  firmanın paranızı gasp edeceğini düşünmüyorum. 3-5 iş gününde hesabınıza geçecektir.

  rezalet puanım 1/10