şükela:  tümü | bugün
288 entry daha
  • sonunda orijinal uyarlaması olan wentworth'u izlemeye başladım. ilk başlarda neredeyse aynı ilerliyor, hatta 1.bölüm bizde 2 saat onlarda 42 dk. aynı şeyleri anlatıyor. farklılıklar çok az başlarda.

5. ya da 6.bölümden sonra hikaye farklı bir yere evriliyor bence. hatta wentworth'un birinci sezon finalinin geldiği bir nokta var, oraya nasıl getirecekler avlu'yu bilemedim. türk dizilerinin genel sorunu olan gereksiz uzatma durumunu uygulamazlarsa çok iyi bir kalitede ilerler dizi.

--- spoiler ---

ecem'in kesinlikle ölmesi lazım aksi halde deniz'in dönüşmesi gereken kadına dönüşmesi zor.

wentworth'de bizzat deniz'in karakteri kocasını öldürmeye çalışıyor hem de öyle aniden falan değil gayet planlayarak, kızının suçunu üstlenmek gibi bir misyonu yok.

azra karakteri sempati beslenebilecek bir karakter olsa da wentworth'de fazlasıyla kaltak. umarım azra o kadar ileri gitmez.
    --- spoiler ---

sanırım wentworth ile birlikte izleyeceğim dizi olacaktır. şahsımda yaratacağı etki ise "olaylar paralel evrende geçse nasıl olurdu?" şeklinde olacaktır. oldum olası dizilerin, filmlerin "what if" diye anlattıkları kısımları sevmişimdir zaten.

avlu'dan tek beklentim yan karakterlerin de geçmişlerine temas etmeleri zira wentworth'de çok çarpıcı hikayeler var yan karakterlerde.
  • demet evgar reklamda oynasa acar izlerim, o kadar seviyorum oyunculugu ve tarzini. ama benim icin bu dizinin stari ceren moray. bu rol icin daha yakisacak birini bulamazlardi sanirim. rolü fazlasiyla dolduruyor, tavirlari konusmalari vs gercekten cok basarili. hayran kaldim, normal hayatta nasil biridir hayal edemedim, o kadar inandirici.

dizide falso olan kisim deniz'in kizi ecem'nin etrafinda örülen hikayenin tutarsizlik ve sacmalik seviyesi. zaten sürekli ağlak bir vaziyet, youtube’da atlayarak izliyorum o kısımları. nerden tutsan elinde kaliyor. kizi silahli adamlar tehdit ediyor, anne-babasi dahil kimseye söylemiyor ama yine de sokaga gayet rahat yalniz cikabiliyor.
    annesi biliyor kizin tehlikede olabilecegini ama babaya söyledigi tek sey "kizimiza sahip cik", anladigim kadariyla paralari da var. desene kocana bak ‘böyle tehdit aliyorum kizimizla ilgili, zaten issizsin ecem’le beraber yurtdisina cikin 6 ay gelmeyin’ diye. sirf hikaye ciksin diye senaryonun bu tarafi hepten sacmalanmis.