aynı isimde "avlu" başlığı da var
  • ay ben son kısımları görmemiştim daha. anacım deniz'i neden bu kadar moron yazıyosunuz siz ya?
    kadına elinde tırnak törpüsü ile kalifiye mafya adamı rehin aldırdınız, arabaya falan bindirdiniz beraber, ikisini mezarlığa götürdünüz?
    olm eşşek olsa yine korkar, lan ben donanımsız kadın halimle bu katil mafyöz herifi nasıl çük kadar bıçakla rehin almayı nasıl düşünürüm, mal mıyım ben falan der.
  • malesef türk dizi sektörü gelişme gösteremiyor.konu güzel,teknik olarak zorlayacak sahneler yok ama bir dizi ne kadar kötü olabilir sorusuna cevap olarak söylenir.kadın mahkumları anlatan bir konu olabilir ama konu böyle diye karakterlerin erkeksi olmasına gerek yok.yani serseri tavırlar erkeksi olur gibi bir durum yok.açın yabancı filmlerde,dizilerde kadın mahkumlar nasıl yansıtılıyor görün.kudret diye bir karakter yapmışlar evlere şenlik.hayatımda gördüğüm en yapmacık ve rezalet oyunculuk olabilir.
  • denizin kosusu
  • son bir iki bölümdür türk dizi tarihinin ek aksiyon dolu bölümleri yayınlanan dizidir.

gerçekten en iyi bölümleri 22 ve 23. bölümler o da şimdilik.

teşekkürler avlu.
  • her şeyi bırakın da hasan ve dudu siz ne güzel insanlarsınız ulan!?
  • şu an tv'de hasret gültekin'den bir insan ömrünü neye vermeli parçası çalan bi diziymiş yeni gördüm
  • ilk bölümlerdeki tadı vermiyor, senaryoda haddinden fazla saçmaladılar. oyuncular çok yapmacık ve amatör.
  • son bölümünde hiç bir şey olmayan dizi. çok keyifsiz bir bölümdü, diğer bölümü merak
    bile etmiyorum o derece.

22. ya da 23. bölümlerin çeyreği kadar değildi.
  • ilk defa bir türk dizisinde iki kadın arasında gerçekleşmesi istenen ilişkinin, kadın - erkek arasında gerçekleşmesi istenen ilişkiye oranla daha fazla desteklendiğini görüyorum. hatta aradaki kitle farkı öyle küçük bir oran da değil, ne zaman instagram ve twitter’da diziyle ilgili bir arama yapsam yorumlarda olsun hashtaglerde olsun azra ve deniz’i yakıştıran kitlenin yazdıklarıyla karşılaşıyorum. şu an içinde bulunduğumuz ülke şartlarında elbette ikili arasında gerçekleşmesi istenen ilişkiyi açık bir şekilde işleme şansları yok belki ama üstü kapalı diyaloglarla bile seyirciye bu derece geçebilen ve desteklenen homoseksüel bir çift görmek, türkiye gibi bir yerde büyük bir olaydır diye düşünüyorum.
    bunları buraya yazma sebebim ise, maalesef ülkemizin hala en büyük tabularından biri olan eşcinselliğin bile güzel işlenildiği takdirde büyük kitlelere ulaşıp, bu kadar çok destek alabildiğini görmenin bende,toplumdaki değişimin ve gelişimin öyle çok da uzak bir ihtimal olmadığı izlenimini uyandırmasıdır. belki “ne diyor bu ya,bir dizi için, dizideki bir çift için bu kadar kasmaya gerek var mıydı” diye düşünebilirsiniz ama bence değişim detaylarda gizlidir. umarım azra ve deniz ikilisinin arasındaki ilişkinin aldığı destek, türk dizi sektörüne aşılamaz diye düşünülen bağzı yüce dağların aslında aşılabileceğini gösteren somut bir örnek olabilmiştir. son olarak da yazmazsam olmaz diyor ve her hikayeden olan farkınızdan dolayı size teşekkürü bir borç biliyorum azden, inanın böyle çok güzelsiniz.
  • avlu dizisini gerçekten çok underrated bulmakla beraber bu dizinin gerçekten her ne ölçüde yıkabiliyorsa bazı tabuları yıkması gerektiğini ve bu cesareti göstermesi gerektiğini düşünüyorum. toplum yapısını ve genel ahlak kavramını?! tüm gün televizyonlarda gösterilen vahşet, dedikodu, zavallı insanların üzerinden para kazanmaya çalışan diğer insanlar yıkmıyorsa aynı cinsten iki insanın arasında yaşanacak aşktan hiçbir şey olmaz merak etmesinler. oyuncu olarak da demet evgar gibi bir oyuncunun bunu bu ülkede yapabilecek en güçlü oyuncu olduğunu düşünüyorum.

yazık ki bunu yapabilecek bu cesareti göstecek gibi kelimeleri kullanmak durumunda kaldım sanki yapılan ne ise, yapılan aşk ya... asıl bu durumda olmaktan utanmak lazım...

tüm bunlarla birlikte asıl üzücü olan, izleyicinin beklediği şeyin (bence) bu bahsettiklerim olmasına rağmen diziyi iyiden iyiye tam da ağzımıza layık bir straight ilişkiler yumağına döndürme kaygısında olmaları. etmeyin bari siz yapmayın demekle yetineceğim.
hesabın var mı? giriş yap