şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu cuma (17 ekim 2014) acilacak yeni meyhane. slogani da "yeni nesil meyhane".
    galatasaray lisesi'nin yanindaki yokustan asagi inerken sagda bir yere acilacakmis.
    beyoglu'nun bitirildigi su gunlerde hala deneysel takilan insanlar olmasi guzel, umut verici. umarim eski haline doner de bu girisimci insanlar da ekmeginden olmazlar.

ustasini adana'dan getirtip istanbul'a yerlestirmis, anladigim kadariyla urunlerinin cogunu da adana'dan getirtecekler.

arkadasin dogum gunu icin rezervasyon yapalim dedik ama bu hafta sonu tamamen doluymus.
    bir gun deneyebilirsem daha ayrintili bir bicimde editleyecegim.
  • meyhane + ocakbaşı işini her açıdan daha vizyonlu yapabilen tek yer olabilir.
  • etleri adanalı, mezeleri ermeni. bir kaç hafta önce gitmiş ve mezelerinden memnun kalmamıştım. bu memnuniyetsizliğimi de bir blog yazımda belirtmiştim. bir şekilde bana ulaştılar ve meze tadımına çağırdılar. çok da güzel ağırladılar. açıkçası bir adanalı olarak istanbul esnafının tokluğundan aşırı sıkılıyorum, özellikle konu kebapsa farklı bir hassasiyet oluşuyor bende. bu şekilde bir ilgi beni hem şaşırttı hem de fevkalade memnun etti. üstelik bu ilgi göstermelik değil, diğer masalara da son derece özenliler.

yemeklerine gelecek olursak; etleri gerçekten iyi. ustalarının adanalı olmasının bunda büyük etkisi vardır eminim. mezelerinden -yukarıda da belirttiğim gibi- ilk gittiğimde memnun kalmamıştım ama gördüğüm kadarıyla münferit bir durummuş. şakşuka, girit ezme, ermeni cacığı ve atom. hepsi çok iyi.

müzikler deseniz, 90'lar türkçe pop. fiyatlar ortalama, yani kişi başı 80-100 tl diyebiliriz.

çekinmeden gidiniz, yiyiniz, içiniz.
  • beyoğlu'nda goethe institut'un alt katında konuşlanmış 90'larda çocuk olanlara hitap eden harikulade mekan. gelen kesim hep benzer yaşlarda ve uzun yıllardır duymadığı şarkılarla neşelendiği için nezih ve keyifli bir ortamı var. ocakbaşı olmasına rağmen rahatsız edici bir koku olmadığı gibi meze ve yemekler de tatmin edici. çevrede çok daha enfes ocakbaşılar da bulabilirsiniz ama burada hem yiyip içerken hem de deli gibi eğlenebilirsiniz. saat 22'den sonra sesi biraz daha açmalarıyla ortam hepten coşuyor. içki ve eğlencenin etkisiyle zaten 30'lu yaşlarını yaşayan bu nadide nesil için çıkınca başka bir yere gitmeye gerek kalmıyor. hem yemek hem eğlence olarak değerlendirince fiyatları da aşırı kaçmıyor. yalnız tecrübeyle sabit bir uyarım olacak: kararında içiniz. zira çocukluk ve gençlik şarkılarıyla çıkılan yolculukta ne içtiğinizin farkında olmayabiliyorsunuz. özet olarak, 90'larda çocukluğunuzu yaşadıysanız muhakkak gidin, görün, yiyin, kararında için, eğlenin... özellikle haftasonu için gitmeden günler öncesinden rezervasyon yaptırmayı da ihmal etmeyin.
  • geçen akşam arkadaşın bekarlığa vedası sebebiyle gidip, çocukluğumuzu anarak yudumladığımız dubleler sonucu, mekanı kapatana kadar masa başında göbek atma şerefine nail olduğumuz, iki nefes almak için oturduğumuz da da yediğimiz leziz etlerin tadına vardığımız, küçük ama sevimli, ferah mekan. lakin mezelerin lezzeti konusunda çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim.
  • lakayıt ve müşterisini önemsemeyen müessese. the fork uygulamasında konfirme edilmiş rezervasyonum var görüp onaylamamış hanımefendi, diyorum ki konfirme edilmiş rezervasyon "şikayet edin uygulamayı" diye akıl veriyor bana.

müşteri memnuniyetinden bihaber mekan kısaca. bi de bizim üniversiteden mezunmuş sahipleri. tebrikler böyle bir mentaliteye sahip olduğunuz için
  • sezenli salıları, efkarlı perşembeleri ve 6 peynirli girit ezmesiyle gönüllerde taht kurmuş ocakbaşıdan ziyade meyhane. yalnız satır kıyması olarak yazılı olan kebabı satır degil uyardık düzelteceklerini belirttiler menüye ama mezeler, müzik ve loş ambians harika.
  • istanbul il sınırları içerisinde en sevdiğim "yeni nesil" meyhanelerden biri. bağırarak şarkı söylendiğinde yadırganmayan yerlerden.
  • rahat mekan, çalan müzikler ile geçmişe götüren, yüzde gülücükler açtıran, mezeleri lezzetleri fakat cücük kadar tabaklarda gelen, etleri eh işte olan mekan.
    hakkını yememek lazım.
    lakin son gidişimize kadar herşey iyiydi de, son gidişimiz gerçekten son gidişimiz oldu.
    hesabı rulo yapıp getirmişler ayıp olmasın diye. her gittiğimizde zevk alıp kalktığımız mekan, en büyük zevki son seferde yaşattı.
    gitmeyin demem ama hazırlıklı gidin.
  • 90lar eşliğinde rakı içip eğlenmeyi sevenlerin meyhanesi.