• profesyonellikten nasibini almamis, cok kotu bir isletme. haftalar oncesinden 60 kisi icin anlastigimiz halde etkinligimize 2 hafta kala “baskalari kapora verdi” diyerek bizi iptal eden isletme. ısin komedisi yuzyuze ve telefonda anlasmamiza ragmen bizden kapora istemediler. diger kapora verenler kapora teklif ettiklerinde bizi arayip bilgilendirebilirlerdi. yillardir cesitli etkinlikler organize ederim boyle bir rezalet gormedim.uzak durun!!
  • şu “yeni nesil” meyhane konseptinin ocakbaşına sirayet etmiş hali; önce pozitif noktalar
    - servis yapanlar iyi, işini bilen arkadaşlar
    - etler lezzetli, ocaktaki usta gayet tadında pişiriyor
    - müzik, yani 45’lik repertuarının kebap yerken hoş olacağını söyleseler gözümde canlanmazdı, gayet güzel bir düşünceymiş
    - dekorasyon zevkli, değişik

lakin:
    - salatalar ı-ıh ve fiyatları çok yüksek
    - soğuk mezeler gene o fiyatları haketmiyor, başarısız demek haksızlık olur ama eleos fiyatı istemeyin onlara, o kadar iyi değil çünkü
    - kalabalık akşamlarda yönetemiyorlar, çok böyle özel ilgi bekleyen insanlar değiliz ama buzu da 10 dk. beklemeyelim artık

güzel yer kötü yer değil ama mesela kirvemdeki uykuluk, ya da zübeyirdeki taraklık gibi marka bir tabak var mı? yok.. asıl böyle bir şeye odaklansalar iyi yaparlar mesela..

gene de gidilir mi? arkadaşlar isterse gidilir, yoksa “hadi canım avlu ocakbaşı çekti” demezsiniz..
  • beyoğlu'nda goethe institut'un alt katında konuşlanmış 90'larda çocuk olanlara hitap eden harikulade mekan. gelen kesim hep benzer yaşlarda ve uzun yıllardır duymadığı şarkılarla neşelendiği için nezih ve keyifli bir ortamı var. ocakbaşı olmasına rağmen rahatsız edici bir koku olmadığı gibi meze ve yemekler de tatmin edici. çevrede çok daha enfes ocakbaşılar da bulabilirsiniz ama burada hem yiyip içerken hem de deli gibi eğlenebilirsiniz. saat 22'den sonra sesi biraz daha açmalarıyla ortam hepten coşuyor. içki ve eğlencenin etkisiyle zaten 30'lu yaşlarını yaşayan bu nadide nesil için çıkınca başka bir yere gitmeye gerek kalmıyor. hem yemek hem eğlence olarak değerlendirince fiyatları da aşırı kaçmıyor. yalnız tecrübeyle sabit bir uyarım olacak: kararında içiniz. zira çocukluk ve gençlik şarkılarıyla çıkılan yolculukta ne içtiğinizin farkında olmayabiliyorsunuz. özet olarak, 90'larda çocukluğunuzu yaşadıysanız muhakkak gidin, görün, yiyin, kararında için, eğlenin... özellikle haftasonu için gitmeden günler öncesinden rezervasyon yaptırmayı da ihmal etmeyin.
  • geçen akşam arkadaşın bekarlığa vedası sebebiyle gidip, çocukluğumuzu anarak yudumladığımız dubleler sonucu, mekanı kapatana kadar masa başında göbek atma şerefine nail olduğumuz, iki nefes almak için oturduğumuz da da yediğimiz leziz etlerin tadına vardığımız, küçük ama sevimli, ferah mekan. lakin mezelerin lezzeti konusunda çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim.
  • 90lar eşliğinde rakı içip eğlenmeyi sevenlerin meyhanesi.
  • görsel

adamların yılbaşı menüsü vay arkadaş

memlekette orta sınıf kalmadı. üst ve alt
    emeği geçen herkesin aq
  • lakayıt ve müşterisini önemsemeyen müessese. the fork uygulamasında konfirme edilmiş rezervasyonum var görüp onaylamamış hanımefendi, diyorum ki konfirme edilmiş rezervasyon "şikayet edin uygulamayı" diye akıl veriyor bana.

müşteri memnuniyetinden bihaber mekan kısaca. bi de bizim üniversiteden mezunmuş sahipleri. tebrikler böyle bir mentaliteye sahip olduğunuz için
  • aç giderseniz kesinlikle tok kalkamayacağınız mekan. adının ocakbaşı olduğuna kanıp etlerin, içli köftelerin ve lahmacunların havada uçuşacağını sandığınız ama önünüze atılan lezzetsiz bir kaç meze, ara sıcak olarak midenizin kaldıramayacağı bir dolma ve gecenin sonuna doğru masanıza getirilen tavuktan yapılmış çakma adanaya talim etmek zorunda kaldığınız mekan.
    yukarıda yazdıklarımı bilmeden giderseniz işletmeci ile kavga etme ihtimalinizin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim çünkü yaşadığınız açlık gerçekten tahmin edemeyeceğiniz boyutta ve ödeyeceğiniz tutar da fix menü için 190 tl.

mekanın işletmecisinin ukalalığı da cabası, yemekler berbat dediğimde verdiği cevap 'konseptimiz böyle' oldu. berbat yemek konseptini tercih edenlere öneririm gitmesini, daha berbatını başka bir yerde bulamazsınız.
  • bir meyhane.

şimdi instagram'da gezerken reklamı çıktı karşıma. reklamda güzel görüntüler var tabi. dedim gideyim, özledik zaten. girdim buradan baktım yazılanlara, vazgeçtim.

muhtemelen oraya reklam vermek daha ucuzdur, dönüşü de illa ki oluyordur lakin ekşi gibi, google yorumları gibi gerçek deneyimler daha belirleyici oluyor karar vermede. beni şimdi etkiledi mesela.

insanları memnun etmek zor olsa da, türlü çeşit insan olsa da, müşteri her zaman haklı olmasa da, vazgeçmemek lazım bundan. kızıp küsmeden, iyi niyetle dile getirilenlere kulak vermek lazım. samimi şekilde ufak ufak iyileştirmek lazım. kalıcı olmak isteniyorsa tabi. yoksa zaten mesele yok.
  • sezenli salıları, efkarlı perşembeleri ve 6 peynirli girit ezmesiyle gönüllerde taht kurmuş ocakbaşıdan ziyade meyhane. yalnız satır kıyması olarak yazılı olan kebabı satır degil uyardık düzelteceklerini belirttiler menüye ama mezeler, müzik ve loş ambians harika.
hesabın var mı? giriş yap