şükela:  tümü | bugün
  • komik bir durum. sırf açtı kapadı yapmak için yapılan ve caydırılığı olmayan bir uygulamadır. artık tam bile açmıyorlar 10 cm kaldır kapa.*
  • bunun amacı aracın tüplü olup olmadığına bakmak.
  • (bkz: otopark girişlerindeki bagaj kontrolü)

başlık açmadan bir google'a sor, o senin için düzeltir lanvelet
  • avm girislerinin genel olarak yalandan arama yapiliyor. bebek arabalari ornegin xray den gecirilmeyip yandan geciriliyor. esi polis olan bir arkadasim bebek arabasinda esinin silahini kac kez rahatlikla avm’lere soktuklarini soylemisti.
  • amaç lpg kontrolü olduğu için o yarım aç kapa fazlasıyla yeterli. lpg'li araçları kapalı otoparka almamak için yapıyorlar, kimsenin güvenlik endişesi taşıdığı yok. öyle olsaydı avm girişlerinde hamileler ve bebek arabaları metal dedektörüyle aranmadan geçirilmez ve avm içinde kesici delici alet satışı yapılmazdı. çantamdaki çakıyla çantam x-ray'den geçtiği halde defalarca farklı farklı avm'lere girdim bir kişi de "hop birader" demedi.
  • lpg kontrolü için yapılıyorsa, ankara da sikim gibi yapılan kontroldür. tüm avmlerin otoparkına 55lt lpg tankı ile cayır cayır giriyorum(bana özel bir durum değil herkes giriyor). kontrol yapan kimse de lpg ile giremezsin demedi. fikrimce ankara'da yapılan kontrollerin amacı dostlar alışverişte görsündür.
  • kesinlikle amacı dostlar alışverişte görsündür. güvenlik gerekçesiyle bakın kontrol var imajı yaratmaktadır ama türkiyedeki her iş gibi yalandan yapılmaktadır. lpg kontrolü diye düşülüyorsa hatalı çünkü açık avm otoparklarında da yapılmaktadır. açık otoparklara lpgli araç giremez diye bir kural yok.

ancak zaten teoride şahane olan bagaj kontrolü fikir pratikte imkansızdır. gerçek bir araç kontrolü için uzun zaman gerekecektir. örneğin gerçekten bir kontrol yapılsa açılan bagajdaki çantalara da bakılması paketlerin incelenmesi vs gerekecektir. bu da zaman kaybı olduğu kadar hukuki problemler de doğurur.