şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara valiliğinin talimatıyla, avm'ler ramazan ve kurban bayramı'nın ilk günü ve 01 ocak'ta kapalı olacak. avm'ler belirtilen günlerde 13:00'den sonra açılırdı genelde. bunun dışında açılış saatlerinin 10:00-22:00 olması ve bu saatlerin dışında açık olmaması gerektiği de ayrıca bildirilmiş tüm avm'lere. istanbul valiliğinin de benzer bir çalışma yaptığı haberleri geliyor ama ankara'da ki gibi resmi bir yazı yok.

  neden böyle bir karar alındığı bilinmiyor. akla takılan soru; avm'den başka eğlencesi olmayan ankara halkı o gün ne yapacak? zira yapacak bir şey olmadığından, bayramın ilk günü sabah kapalı olan avm'lerin önünde saatler öncesinden beklemeye başlayan insanlardan söz ediyoruz. hava iyi olursa göksu, mogan, eymir, mavi göl ve ahlatlıbel gibi mesire yerleri tarihi doluluk yaşar zannımca.

  avm çalışanları ve vatandaş için hayırlı bir haber.

  haberi

  edit: antalya’da da bayramın ilk günü ve 01 ocak avm’ler kapalı olacak arkadaşlar.

  edit2:ankara valisi kararı geri çekti.
 • avm, market ne olursa olsun resmi tatillerde komple kapanmalı. avm çalışan köleliği bitmeli.
 • ankara'ya seneler önce gidince oradaki insanların bana sorduğu soru "hangi avm'ye gidelim?" olmuştu.

  dedim ki "neden avm'ye gidiyoruz? bi cafe/restorana gidelim gezelim yürüyelim."

  tahmin edilebildiği gibi error verdiler. bir ülkenin sosyalleşme kültürünü düşünün avm gezmek olmuş, avm'lerden foto çekmek olmuş, başka gidilecek bir yer yok. parka gidip yürüyünce ya da oralarda takılınca avam oluyorsun, ama paris sen nehri kenarına çömüp şarap içince çok elitsin.

  yahu tamam eyvallah çomar kitle sayesinde bu ucuz sosyalleşmelere insanlarda önyargı var ama allaşkına bozalım şunu yahu. ne bileyim aylık 30 bin geliri olan adam gidip boktan bi avm'nin havasız spor salonunda dizlerini pert ede ede koşu bandında koşmasın da çıksın açık havada koşsun. hatuncanlar starbucks'tan kremalı kahve yemek yerine alsın filtre kahvesini termosta gitsin parka yayılsın rahat rahat muhabbet etsin. beyler janti kafelerde 30 tlye bira içmek yerine alsın deniz yahut nehir kenarında adabınca içsin.

  şu avm denen illetlerden çıkalım yahu. bu topraklar bizim. sokakları suriyelilere bırakıp da kendimizi lüks kalelere kitlemeyelim nolur ben artık feci bunalıyorum bu izole hayatlardan.
 • bayramın 1.günü avm'de napcan birader. git eşini dostunu akrabını gez. oradaki çalışanlar da 1 gün tatil yapsın, eşini dostunu gezsin sosyalleşsin adamlar. bu kadar düşüncesiz ve acımasız olmayın.
 • dolu dolu helal olsun dediğim karardır.
 • tüm bayramlarda kapalı olmalı aslında, az bile bence, o çalışanların canı yok mu allah aşkına!
 • kararın avm çalışanları düşünülerek alındığını hiç sanmıyorum. muhakkak altında başka bir neden vardır. devletimiz ne zaman emekçiyi düşündü ki şimdi düşünsün?
 • medeni ülkelerde pazar günleri de her yer kapalı. çünkü insanların tatil ve dinlenme hakkı var.
  haftada 6 gün, vardiyalı olarak çalışan gencecik tezgahtarlar siz orada 1-2 saat gezip kahve içeceksiniz diye ayakta dikiliyorlar.

  desteklediğim karardır.
 • darısı antalya'nın başına. o kadar gezilecek görülecek yer varken, kapılar açılmadan önlerine yığılıyor insanlar.
 • akp seçmeni düşünsün. malum avm'ye tapan onlar.