şükela:  tümü | bugün
  • gittiğim her avm'de öğle saatlerinde gördüğüm dayılardır.

demek ki hayattan zevk alma şekilleri arasında böyle atraksiyonlarda var. bence gayet olağan bir durum, evde durup oturmaktansa insanları izlemek ve izlerken uyumak makul bir davranış.
  • avm'lerin üst katlarında uluyan dayılar diye okudum. dedim noluyor. sonradan tekrar okudumki;
    (bkz: yaran yanlış okumalar)
  • anlam veremezdim ta ki babam emekli olup evde oturmaya başlayınca kendileriyle empati kurup, sempati bile duymaya başladığım amcalardır. çalışırken kahvede oturan insanlara yüksekten atıp tutan babam , evde annemin dırdırından, saçma tv programlarından,altın günlerinden, sabah kahvesine gelen komşu kadınlardan, olur olmaz zili çalan satıcı ve dilencilerle tartışmaktan o kadar daraldı ki bir süre sokaklara vurdu kendini, o sahil senin bu beltur benim dolaştı durdu, havalar çok soğuyunca ısınmak, çok ısınınca da serinlemek için avm lerde takıldı. indirimleri takip etti, starbuckslarda her türlü kahveyi tattı, sonunda böyle avarelikle olmayacak diyip,tabelasında kahvehane değil cafe yazan emeklilerin gittiği bir yer buldu kendisine. şimdi okeyin, tavlanın, batağın dibine vurmadıkları zamanlarda arada sırada topluca gidiyorlar avmlere :)
  • avm'lerde nasilki magazalar olmazsa olmaz, bu dayilarda avmlerin olmazsa olmazlari.