şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cilalayıp parlatıp avm'nin orta yerine janjanlı jantlarıyla park ederler bu arabaları. bilmemkaç liralık alışveriş yapana da kazanma şansı sunarlar. kupon verirler. yılbaşılarında falan olur. tabiki bana hiç çıkmadı. çıkan tanıdıgım da olmadı. sanki bana bu arabaları kazananlar marsta yaşıyormuş gibi falan geliyor. o kadar uzak yani. bunu kazanan adam var ya. beleş araba. dünyaya bak. zaten bunu kazanan adam 1-2 yıl önce sayısalı falan da tutturmuştur kesin. öyle adamlar var bu dünyada. her isi rast giden adamlar. onların agzına sıçiyim ben.
 • hediye verilen arabalarda (ürünlerde) kdv ve ötv masrafları, çekiliş kanununa göre kampanyayı düzenleyene ait olduğu için, talihli sadece kalan mtv, trafik sigortası vb. gibi yan vergileri ödemekle mükellef olduğu arabalardır. bu da aston martin bile olsa maksimum 4 bin lira tutar.

  yani evoque çıksa mesela, sizi sarsan birşey yoktur.
 • bu arabalardan biri tanıdığım birine çıktı. öyle çok işi rast giden cillop bir adam değildir. çekilişe katıldığından haberi bile yok. avm'ye giden tanıdığı bir pazar sabahı arabanın yanında ismini görünce hayırlı olsun demek için arıyor ve elemanın öyle haberi oluyor. sonra gitti aldı işte arabasını. insan ufaktan gıcık olmuyor değil.

  ps; araba öyle dacia tata vs. de değildi. kallavi bir suv verdiler adama.
 • bir tanesi muhasebecime çıkmış arabalardır.

  yerel bir market olması hasebiyle fiat albea marka bir araçtı. vergiden falan bahsetmedi hiç, hoş kendisine de kazandığını bir başkası haber vermişti. daha önce de oğlu için katıldığı çekilişten canavar gibi bir bisiklet sahibi olmuştu.

  bazıları şanslı oluyor arkadaş, her işi rast gidiyor. tabi sövmeye gerek yok.
 • bir kaç yıl önce üniversite hocama çıkmıştı bunlardan. adam yine de "yok ya bilmem ne kadar vergisi var, işin yoksa uğraş dur..." diye ağlıyordu. sonra da ilk fırsatta satmıştı galiba.

  (bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
 • az sayıda gerçek kişiye, ama genelde şirketlere çıkar. çünkü kişinin avm'lerden yaptığı alışverişin bütçesiyle ilgili sınırı varken şirketler gelip tek kalemde oldukça fazla mal alabilmektedirler. hal böyleyken de örneğin, 100 liraya bir hakkın verildiği çekilişlerde bilmem ne ltd. şti. veya xyz a.ş.'nin ahmetten-mehmetten daha fazla kazanma şansı vardır.
 • 2013 yılı içerisinde en gözde olacak olanı kesinlikle mercedes cla serisi olacaktır.. ülke çapında en az 50 avm dörder beşer cla dağıtmazsa yazarlığı bırakırım o kadar net.
 • geçen yıl kardeşimin kız arkadaşına çıkan 2013 mercedes c serisi amg modeli ile gerçekliğine inandığım arabalardır. üstelik ötv ve mtv avm tarafından karşılandı. size düşen, lotaryadan kazanılan her hediyede olduğu gibi hediyenin yaklaşık %10u kadar veraset ve intikal vergisi ödemek. yani teknik olarak 200bin'lik arabaya 20bin liraya sahip olabiliyorsunuz.
  adamların mottosu belli. ne kadar çok alışveriş o kadar çok şans.
  üşenip de fişlerinizi kaydettirmeyi unutmayın.
 • avm de çalışan ya da çekilişi yapanların çok yakın olmasa da uzaktan köylüsü komşusu hadi bilemedin cemaatinden birilerine çıkan arabalardır. bizzat şahit olduğum iki tane var. bir tanesi mağazalarda çalışan bir kasiyerin kaynına çıktı. bir diğeri ise avm sahiplerinin bulunduğu cemaatte birine çıktı. cemaat derken paralel gelmesin aklınıza. hristiyan cemaatini kastediyorum.