şükela:  tümü | bugün soru sor
57 entry daha
 • ek olarak internetten alışverişin yaygınlaşması da bu sektöre damga vuracak diye düşünmekteyim. vursun da.
 • gerçekleşirse insanların sudan çıkmış balığa döneceği durum. birçoğu için gezmek avm'larin katlarını arşınlamak demek. "gezi" sonunda oturup bir şeyler yiyip içince ritüeli tamamlamış oluyor. avm sayısı azalınca kalanlar da tıklım tıkış olacak. sonra yeşil alan, deniz kenarı ararlar artık.
 • çalışanlar ne olacak denmiş de ben de işin binalar ne olacak tarafındayım. kapanan avmlere ait binaların atıl kalmamaları için ne çalışma yapılıyor, merak etmekteyim.
 • büyükşehirlerde cadde ve sokaklardaki otopark problemi devam ettikçe çok zayıf halkalar dışında olası görmediğim olaydır. mesela kadıköy'ü ele alalım, bir tane büyük otopark var, hafta sonları öğleden sonra yer bulmak mümkün değil, yüzlerce metre kuyruk oluşuyor, gördüğüm kadarıyla kartal metrosu dışında buraya doğrudan ulaşılabilecek düzgün ve rahat bir taşıma sistemi yok, kuzeydeki semtlerden gelen minibüs ve otobüsler hıncahınç dolu, çoluğu çocuğu olan kişiler özel arabaya mahkum bırakılıyor ve bunların gidebileceği tek yer avm.

  not: avm'nin kendisi değil ama içindeki mağazalar batar, çıkar veya değişebilir, ona bir şey diyemem.
 • ankarada olmasını dört gözle beklediğim ama bir türlü olmayan durum.
 • istisnalar dışında geçerli olmayan durum ki metropollerdeki avm'lere ek bina ve bölümler bile yapılmakta çünkü mevcut kapasite bile talebi karşılamamakta.

  bunlara en güncel örnek istanbul da bulunan maltepe park verilebilir.
 • bir örneğini ümraniye'de gördük çok şükür. önce praktiker kapattı, ardından carrefour. son hamle de komple kapatılması ile yaşandı. geçen haftasonu tesadüfen uğradım bomboştu.
 • uzun zamandır bir çoğunun direnmesi meselesidir. etkinlik, konser vs düzenleyerek ilgi alaka çekmeye çalışan ancak sorunun kökeninde, alım gücünün azalmasının olduğunu fark etmeyen mülk yöneticilerinin pek yakında pes edeceği gerçeğidir.

  kiralara zam yapmayı bir tarafa bırakın bir çok avm'de indirime dahi gidilmiş olsa da kiracıları inek gibi sağan mülk yönetimi sistemine kesilecek en büyük cezadır! ayrıca dükkanlara daha dikkatli bakarsanız çalışan sayılarının minimum seviyeye çekilmiş olduğunu görebilirsiniz. bu bakımdandır ki kasım ayı bitmeden kışlıklarda %30 indirim başlamıştır. çok açık bir şekilde bilinmelidir ki halk intikamını er yada geç alacaktır!
 • her şeyin fazlası zarardır sözünü açığa kavuşturan bir başlık.
  evet avm'ler ciddi anlamda insanın ihtiyaçlarını giderme konusunda,alışveriş hazımsızlığına yardımcı babda güzel oluşumlardır.
  ama asıl anlaşılması zor olan levent'de bulunan kanyon ve metrocity avm'lerinin arasına özdilek park adında bir avm yapılmasıdır. gerçi dün gittiğimde gayet beğendim,modern de bir yer yapmışlar. fakat yer olarak çok doğru bir yerde inşa edildiğini söylersem,samimi olmam,o zaman metrocity kapanmalı,zaten özdilek park yapıldığı konsept ile asıl oynadığı konu o olduğunu da göstermiş. ayrıca kanyon'un en fazla 1 km ilerisinde saphirre adında bir avm olduğunu da düşünmeliyiz.
  özetle,yerinin iyi seçilmesi şartı ile,lakin fazla da olmadan bu duruma karşı olmadığımı belirtmek isterim.
76 entry daha