şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir havacılık terimi olan audio and video on demand 'ın kısaltmasıdır
  • (bkz: avon)
  • 2011 yılında halka arzı tamamlanmış ve kuru gıda işiyle ilgilenen tam ünvanı avod kurutulmuş gida ve tarim ürünleri san.tic. a.ş. olan firmanın imkb kodu.
  • ortaklarının hisse satısı sonrasında imkb dolasımdakı payı %74 civarına çıkmıs ve fiyatı halka arz fiyatının yarısına kadar düşmüştür. gördüğü dip seviye 1,18 civarı iken persembe ve cuma gunu tepkılerle ve yuksek hacımlı islemlerle 1,40 seviyelerinde kapatmıstır.

tabi hisse üzerinde oynanan oyunlar goz onune alındıgında yakın zamanda bedellı sermaye artırımı yaparlarsa sasırmam. bakalım halkaarz fiyatına dogru gerı donecek mı yoksa yenı dıpler gosterılecek mı yakın zamanda ortaya cıkacaktır..
  • maden sahasında bulunan bakır madeni sonrası arka arkaya 3 defa tavan yapmıştır.
  • bakır haberi sonrası roketleyen şirket. daha kapsamlı rapor açıklanmadı. beklenenin üstünde ve farklı madenler de çıkarsa ortalığın ... koyacak. tek sıkıntı patronu ece erkenle sevgili=(
  • 4 senede ancak kendini üretim tesisi masrafları için amorti edip toplam 10 yıllık rezerve sahip bir maden raporu kapa bildirilmişti. ky için yeni bir ağlama duvarı olur mu olmaz mı zaman gösterecek. üretim masrafları için bedelli açıklarsa vay haline 0,60 dan 3 lere geldi değişik olaylar dönüyor.
  • bist'in son zamanlardaki göz bebeği olan hisse. normalde borsada beklentiler alınır gerçekler satılır diye bir laf vardır. anlamayanlar için şöyle izah edeyim, bir şirket ile alakalı olumlu dedikodular çıktığında kağıdı primlenir, dedikodular gerçekleştiğinde satılır ve düşer.

avod kurutulmuş gıda'nın farkı; kağıt gerçekleri fiyatlıyor. iştiraki şirket maden buldu, avod kurutulmuş gıda, avod madenciliğin %100'ünü satın aldı, sermaye tavanı arttırdı, devlet teşviki başvurusu yapacak, ortak alacak. daha yolu olduğunu düşünüyorum. spek bir kağıt değil, şirketin kap bildirimleri şeffaflığında değerleniyor.

ağlama duvarı olur mu olmaz mı bilinmez, burası türkiye, tabi ki olabilir. ancak çok ky'yi zengin etmiştir şimdiye kadar. böyle fırsatlar borsada 10 yılda 1 gelir. yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir, sadece beni bağlar.
  • yaklaşık 2 senedir takip ettiğim şirket. olumlu gelişmelerden ve haberlerden sonra kısa vadedeki yükselişleriyle tüm heyecanlı al-satçıların ilgisini çekti. artı olarak 2 haftadır tek fiyattan işlem gördüğü için yatırımcılar kör kuyuya taş atıyor. günlük çok agresif hareketler yapıyor bu yüzden.