şükela:  tümü | bugün
  • vitamini kabuğunda olduğundan elma gibi ısırarak yiyin.

çekirdeğinide kurulayıp kediye verin oynasın.
  • (bkz: avokado)
  • sarımsak, zeytunyağı, limon.

gerçi bu üçlüyü ayakkabının üstüne döksen, o bile yenilebilir hale gelir.
  • limon tuz karabiber üçlüsü ile yenir. bu üçlü ile herşey yenir zaten. avakadonun da tadı yoktur zira tadı icin değil besleyici ve sağlıklı olduğu için yenir.
    tadını öven görürseniz hemen uzaklaşın, karşınızdaki başınızın etini yemeye talip bir beyaz yakalıdır.
  • olm nasil is bu lan? chp secimde buyuk sehirleri alir almaz gelen basliklara bak, avokado nasil yenir falan. bir durun amma cabuk batililastiniz.

tanim: bazi yazarlarin avokado alabildigini gosteren basliktir.
  • kimyon, sumak, pul biber, ceviz, zeytinyağı... eeh anasının amı! bunları neye dökersen dök tadı güzel olur zaten amk. ne bu avokado sevdası.
  • bu "şeyin"nasıl ve neden yendiğini ailecek çözemedik. ruhumuz fakir olduğu için bu paraya 4 kilo mandalina alırdık diyerek adını bile anmamaya karar verdik.
  • bu tropikal meyveler bizim çocukluğumuzda yoktu hatta ayda bir muz yersek kendimizi şanslı hissediyorduk. gel zaman git zaman ülkeye gelmesi ve artık lüks olmayan ürünler sınıfına girmeleriyle bizim elma ve armuttan bile lezzetsiz olduklarını anladık. bunu niye yazdım buraya ya.

nasıl yeneceği konusunu ben bilmiyorum çünkü elma kalp ben.
  • önce avakado değil, avokado olarak yazıldığını ve telaffuz edildiğini öğrenirsin.
    sonra ikiye kesersin, içindeki çekirdeği çıkartırsın. sonra sonra ince ince dilimleyip biraz tuzlayıp ve üstüne lime sıkarsın.

işte mukkamağal bir yiyecek.