şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle haber linki avrasya tüneli'ni kullanan sürücülere ceza şoku
  fahiş fiyatı yüzünden beklenenden az kullanılan avrasya tünelinden tahsilat yapabilmek için uydurulmuş bir yöntem olabilir.

  türkiye genelindeki tüm ücretli yol ve köprülerde ogs veya hgs bakiyeniz yetersiz olsa bile belli bir süre zarfında bakiye yüklediğinizde tahsilat sağlanmakta. fakat avrasya tünelinde hiçbir uyarı ekranı yok, ödeme yapılıp yapılmadığı anlaşılmıyor. zaten pahalı olan tünel, eğer bakiyeniz yetersizse 182,60 tl olarak fiyatlandırılıyor.
  mikemmel bir uygulama. para biriktireyim de cezalarımı ödeyeyim.
 • bir de bu cezalara itiraz eden fetöcüdür dedin mi işlem tamam.
  yeni türkiye'ye hoş geldiniz.
  (bkz: zencili köprülü fıkra)
 • kesinlikle bu tüneli kullanıp ceza yiyen herkesin itiraz etmesi gereken saçmalıktır. bu düpedüz soygundur.

  örneklemek gerekirse diğer köprü ve otoyollarda bakiyeniz yetersizse eğer ve aynı gün hemen bakiyenizi tekrar doldurursanız geçiş ücreti ne kadarsa o ücret kadar hesabınızdan düşüm yapılıyor.

  ama ne hikmetse avrasya tüneli'nden geçtiğinizde diyelim ki hesabınızda 15 tl var. tünel ücreti ne kadar? 16,60 tl. işte o an sıçtınız. anında size 182 tl ceza yazıyorlar ve üstelik bunu web sitelerine girmeden de öğrenemiyorsunuz.

  bilerek tünel girişlerine böyle bir ekran koymamışlar.

  bildiğin, düpedüz, göstere göstere soygun yapılıyor ve devlet buna müsaade ediyor.
 • bu şok değil direk hırsızlıktır. madem böyle bir uygulama var,tünele girmeden uyarılarını görülecek şekilde asmak zorundasın.
  ama bizde tutan tuttuğunu düzüyor maalesef.