şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle haber linki avrasya tüneli'ni kullanan sürücülere ceza şoku
  fahiş fiyatı yüzünden beklenenden az kullanılan avrasya tünelinden tahsilat yapabilmek için uydurulmuş bir yöntem olabilir.

  türkiye genelindeki tüm ücretli yol ve köprülerde ogs veya hgs bakiyeniz yetersiz olsa bile belli bir süre zarfında bakiye yüklediğinizde tahsilat sağlanmakta. fakat avrasya tünelinde hiçbir uyarı ekranı yok, ödeme yapılıp yapılmadığı anlaşılmıyor. zaten pahalı olan tünel, eğer bakiyeniz yetersizse 182,60 tl olarak fiyatlandırılıyor.
  mikemmel bir uygulama. para biriktireyim de cezalarımı ödeyeyim.
 • boğaziçi köprüsünün tadilatı nedeniyle de satışların arttığını düşündüğüm tünel, bide ''tunnel'' var o başka...tabi ikisinin de bu iktidar döneminde meşhur olması sadece tesadüftür..
 • bir de bu cezalara itiraz eden fetöcüdür dedin mi işlem tamam.
  yeni türkiye'ye hoş geldiniz.
  (bkz: zencili köprülü fıkra)
 • kesinlikle bu tüneli kullanıp ceza yiyen herkesin itiraz etmesi gereken saçmalıktır. bu düpedüz soygundur.

  örneklemek gerekirse diğer köprü ve otoyollarda bakiyeniz yetersizse eğer ve aynı gün hemen bakiyenizi tekrar doldurursanız geçiş ücreti ne kadarsa o ücret kadar hesabınızdan düşüm yapılıyor.

  ama ne hikmetse avrasya tüneli'nden geçtiğinizde diyelim ki hesabınızda 15 tl var. tünel ücreti ne kadar? 16,60 tl. işte o an sıçtınız. anında size 182 tl ceza yazıyorlar ve üstelik bunu web sitelerine girmeden de öğrenemiyorsunuz.

  bilerek tünel girişlerine böyle bir ekran koymamışlar.

  bildiğin, düpedüz, göstere göstere soygun yapılıyor ve devlet buna müsaade ediyor.
 • bakan bey bu konuda açıklama yaptı. açıklama sonunda cezaların iptali için yeni kanun düzenlemesi lazım gibi birşey söyledi. yani cezayı yiyenler baya bir uğraşacaklar.
 • bu şok değil direk hırsızlıktır. madem böyle bir uygulama var,tünele girmeden uyarılarını görülecek şekilde asmak zorundasın.
  ama bizde tutan tuttuğunu düzüyor maalesef.
 • vatandaşı kazıklamanın yeni yöntemidir. "geçiş ihlali" yaptıktan sonra birkaç gün içerisinde tünelden geçiş parasını web sitesinden yatırmaz iseniz geçiş parasıyla birlikte tünelin fiyatının 10 katı ceza yazıyorlar yani her bir geçiş için 182,6 tl ödemeniz gerekiyor.

  tünelin 16,60 tl'lik fahiş fiyatı, "yolu kısaltıyor" geyiğine rağmen hem tünel girişinde hem tünel çıkışında oluşan kilometrelerce trafik yetmedi tabi.

  işim gereği her gün trafikteyim ve karşıdan karşıya geçişlerde yoğun olarak avrasya tüneli'ni kullanıyorum. bu olayı radyoda duyduktan sonra kontrol ettiğimde plakaya yaklaşık 2.370 tl'lik bir ceza kesildiğini öğrendim. bunun için şikayette bulunacağım orası ayrı ancak siz lütfen plakalarınızı aşağıdaki linkten kontrol edin:

  https://www.avrasyatuneli.com/…lalli-gecis-odemesi/

  mesela her hafta bir kez yapın bunu. yoksa 10 katı cezayı paşa paşa ödersiniz.

  araç zaten şirket arabası, her hafta düzenli olarak bakiyesi olsa da olmasa da para yatan bir hgs'si mevcut öyle ki bazen bir bakıyoruz içinde 200-300 tl para birikmiş. yani ihlal yapılmış olması - hem de tam 13 kez ve/veya hgs'de bakiye olmaması mümkün değil. bunu da bankadan, ptt'den yapılan ödemelerle ve hatta gerekirse arabada bulunan araç takip sistemiyle rahatlıkla kanıtlayabiliriz.

  ama neden? biz neden bunlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz? bu tuttuğunu sikme anlayışı ne zaman son bulacak?

  avrasya tüneli ilk açıldığında sol taraftaki ekranda "16,6 tl geçiş ücreti" benzeri bir yazı çıkıyordu, yazının neden kaybolduğu ortaya çıktı. ne kadar yavaş geçersem geçeyim kesinlikle hgs'yi görmüyor. her geçişim sonrası yukarıdaki linkten kontrol ediyorum, bakıyorum ki yine görmemiş yani ödeme yapılmamış gözüküyor.

  avrasya tüneli'nden geçtikten sonra birkaç gün içinde kontrol etmediğiniz takdirde 182,6 tl'lik öpülmeniz an meselesidir. herkes dikkat etsin, parasını yok yere kaptırmasın. evet kendi devletine!
 • bizim araca da saçma sapan bir rakam gelmiş.. yaklaşık 12 bin tl gibi bir rakam. 2017 yilindan.. hgs de kredi olmasına rağmen çekmemiş görünüyor.. ve şimdi bunu ispat için biz uğraşacağız. ve binlerce bu şekilde mağdur olduğu söyleniyor.. bir özel firma , esir almış durumda insanları ve devlet bunu bile bile izliyor.. bu konuda girişimi olan varsa bilgi alırım kendisinden..