şükela:  tümü | bugün
 • trabzonda açılacağı rivayet edilen bir vakıf üniversitesi.
 • özel üniversitelerin mantar gibi bittiği bir dönemin göstergesidir.
 • ozel universitelerin girla gittigi gunumuzde "bizim buyuk $ehirlerden ne eksigimiz var" mesaji verircesine trabzon ili icerisinde acilmasi planlanan ozel universitedir.

  ozel universitelerimizin ozellikle hedef belirledigi birkac buyuk $ehir di$inda yayilmasi pek gozlemlenmi$ bir $ey olmadigi icin acikcasi yerli halki biraz $a$irtmi$tir bu universite projesi. lakin cografya geregi belirli bir bolgenin merkezi sayilabilecek bir yerde olmasi avrasya universitesi icin bir avantaj olacaktir $uphesiz. umariz beklenilen ilgiyi cekebilir. umariz diger ozel universitelerin istedigi harc miktarlarina oranla daha imanli bir yakla$im yapar ogrencilerine.
 • yomra belediyesi'nin tahsis ettiği arazi üzerinde kurulacakmış. 2011 yılında yapılacak olan öss sınavı ile birlikte öğrenci almaya başlayacaklar. ilk etapta iktisadi ve idari bilimler dahil 3 adet fakülte açılacakmış.
 • eğitim ücretleri şöyledir (kdv dahil):

  mühendislik ve mimarlık fakültesi: 15.000 tl
  iktisadi ve idari bilimler fakültesi: 14.000 tl
  fen edebiyat fakültesi: 14.000 tl
 • ortaçağdan kalma internet sitesi ile rektörün siteyi yeğenine yaptırdığını düşündüren vakıf üniversitesi.

  araştırma görevliliği sınavı ilanında bir cümlede 5 dilbilgisi hatası yaparak rekorlara koşmuştur. cümleyi aynen aktarıyorum:

  "17.02.2012 tarihin de saat 14.00 da (yazılı olarak) avrasya üniversitesi pelitli yerleşkesinde ki binamız da yapılacaktır."

  mottosu, "kıtaların buluşma noktasında eğitime açılan kapınız" şeklindeymiş. sakin ol ve elindeki eğitimi yavaşça yere bırak.

  edit: ilanı, "17.02.2012 tarihinde saat 14.00'de (yazılı sınav) avrasya üniversitesi pelitli yerleşkesindeki binamızda yapılacaktır." şeklinde değiştirmişler.

  hala yanlış. "14.00'da" olması gerekiyordu. hadi kolay gelsin.
 • sloganı oldukça gereksiz bir uzunluğa sahip üniversite. gerçi ktü gibi başarısız ve internet sitesi yerlerde sürünen bir üniversite ne kadar başarılı kabul ediliyorsa bu da o kadardır. fotoğraflarına falan bakınca üniversite atmosferini alamıyorsanız fazla söz söylemeye gerek yok.
  ama yine de ingiliz dili edebiyatı güzel hoş bir bölüm, iyi düşünülmüş.
 • yök'e araştırma görevlisi ilanı verip, sonrasında sınav yapıp kazanan adaya 8 ay boyunca ha haftaya, ha dönem başı atamanızı yapacağız diyerek kandıran ve en sonunda bizim ihtiyacımız yoktu ki, neden bu ilanı verdik acep diye sorup biz vazgeçtik diyebilen bir üniversite. kadro planlamasını bile beceremeyen bir üniversite nasıl olacak da eğitime açılan bir kapı olacak? bu üniversitemsi yapılaşma nasıl olacak da bilim üretecek?
 • başbakan'a minnettar olduğunu üst geçitlere astırdığı afişlerle duyuran üniversitedir. aynı üst geçitte sanayi odasının teşekkürü ile üniversiteninkini görünce türkiye'de olduğunu anlıyorsunuz.
 • bu üniversitede eğitim almayı, çalışmayı ya da bir şekilde sözüm ona bu üniversitenin çatısı altına girmeyi düşünen herkese 3 nasihatim var;

  1.sakın!
  2.sakın!
  3.sakın!