şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleştiğinde malum kişi aynen şunları söyleyecektir.

"eyyy ab sen kimsin de bizi almıyorsun, bak kendin bile bir bütün değilsin. bakın, size birşey söylemek istiyorum, biz aslında abye alınmadık değil, girmek için çok çabalamadık. istesek abye girerdik ama bunun olacağını gördük ve girmemek için herşeyi yaptık. gördünüz mü ne oldu? yani demem o ki türk birliği veya avrasya birliği için çalışmalar yapılırsa mutlaka o masada yerimizi alır ve o birliğin içinde oluruz. güçlü ve istikrarlı olan ülkemiz 2023 hedeflerine hızla.... "

vatandaş: hülooooğ...

farklı bir söylem bekleyen varsa yeşillendirsin.
  • türkiye'yi almamak için atılacak son takladır. yazık ne hale soktuk adamları. tamam bro sakin ol gelmiyoruz swh
  • almanya -ingiltere ekseninde son büyük kapışma. eu'nun patronu gibi davranan almanya& yancıları vs ingiltere & abd
  • almanya'nin, fransa'nın değil de italya'ya rusya'nın yardım götürdüğü konjonktürde düşünülmesi saçma değildir. hele de ingiltere'nin işaret fişeği ortada iken.
  • aga ab ülkelerinin hepsi almanyadan geçiniyor. nereye dağılıyon anam. ingiltere gitti bu yüzden. almanlsr kazandı bu kadar yılın özeti. artık ab de alman öncülüğündeki birliktir. diğerleri zayıf ve borçlu ülkelerdir.
  • bayılıyorum şu kahvehane sohbetlerine.katılmak istiyorum.
    o italya ve ispanya(ve genel olarak tüm avrupa) eğer bu felaketten ders çıkarmak istiyorsa almanya öncülüğünde abd tarzı bir federatif yapıya dönüşmeye çalışsın.
  • ab ustune calisanlarin bildigi bir sey vardir. her donem ab dagilacak diyen insanlar cikar. her olayin sonrasinda "iste ab'nin sonunu getirecek olay' bu tarzinda soylemlerle koskoca birligin sonunu getirirler. ben de brexit'in bu tarz bir dalga yaratacagini dusunuyordum ama may'in brexit konusunda rezalet bir performans sergilemesi ustune bir cok ulkede bu ayrilikci fikirler durdu. bu olaylardan sonra yine sesler yukselmeye baslar tabi ama dagilma olmasi cok cok cok dusuk bir ihtimal. insanlar cikms rusya ekseni falan deyip duruyor. hadi italya, ispanya falan ayrilsin ab'den. milyarlarca dolarlik ticareti rusya ile yapabiliyorlar mi goruruz.
  • ehehe... olay almanya-fransa ikilisinin güçten düşmesinden çok, opportunistic infection diye niteleyebileceğimiz ülkelerin birlikten kopmasıyla patlayacaktır. hani sırbın birinin avusturya-macaristan veliahtını öldürmesinin birinci dünya savaşını başlatması gibi. benim senelerdir bir nümerolu adayım ingiltere'nin gazına gelecek olacak olan danimarka'dır. malum ingilizler asla ellerini kirletmez ve dağılma daima en küçük üyenin isyanıyla başlar :)