şükela:  tümü | bugün
 • adamlar iyiden iyiye erdoğanla yatip kalkmaya basladilar.

  darbe gerceklesmedi diye agit yakacaklardi nerdeyse.

  bugun turkiye icin ne yaptik deyip uyuyorlar.

  peki dertleri ne? ıyiligimiz mi? demokratik bir hukuk devleti olmamiz mi?

  ıyiligimizse, niye bizden kacan terorist orada yasiyor?

  ab'ye alsalar demokratik bir hukuk devleti olmamiz icin daha bi baski olusmaz mi?

  dertleri ne bu adamlarin, erdogan onlara ne yapti?
 • politikada, diplomaside duygusallık yoktur. uluslararası ilişkiler teorileri her geçen gün yeni yaklaşımlar çıkarsa da olaya realist yönden baktığımızda hiçbir aktör/ülke hiçbir ülkenin sadece iyiliğini isteyerek bir hamlede bulunmaz. bu anlamda avrupa önüne türkiye dosyasını aldığında karşısına ekonomik, hukuki, siyasi sorunlar çıkıyor. üzerine düzelticez düzelticez diyerekten herhangi bir adayın maruz kalmadığı saçma uzunlukta , bazı çevreler bizi hristiyan birliği olarak bilmesin şeklinde özetlenebilecek saf bir ikiyüzlülük şeklinde ilerleyen bir adaylık süreci eklenince haliyle iyiliğimizi düşünmediğini görebiliriz.

  hoş bence gene bir şeyler anlaşıldı ve sanki tayyip erdoğan salvo yaptı, o yüzden donduruldu gibisinden bir algı yaratılmaya çalışıldı gibi gözüküyor. yani yine dış politikadaki sıçışımızı gayet iç politikada kafa tutuyor adam koskoca avrupa'ya şeklinde sunuluşunu izledik.

  işe tamamen duygusal bakıp, ab'den göçmenler konusunda para talep etmemiz. ab ile olayların alınan euro'lar üzerinden dönmesi avrupa'ya bizim tamamen duygusal baktığımızı gösteriyor ancak bu ayrı bi konu.