şükela:  tümü | bugün
  • akp hukumetinin yaptigi en guzel icraat. muthis haber

"akp hükümeti attığı imza ile avrupa ülkelerinden sosyal yardım alan yurttaşları zora soktu. avrupa güvenlik ve işbirliği teşkilatı’na üye ülkeler arasında uzlaşılan “otomatik bilgi transferi” 1 ocak 2018 itibarıyla yürürlüğe girdi. bu anlaşma en çok almanya’da yaşayan türkleri etkileyecek. almanya’da sosyal yardım alan bir kişinin türkiye’de parası ya da mülkü olduğu belirlenirse önce yardımı kesilecek, ardından da aldığı sosyal yardım parası faiziyle geri istenebilecek."

avrupa'daki devlet yardimiyla gecinen asalak comarlarin insallah yardimlari kesilir. zira hemen hemen hepsinin turkiye'de mali mulku var ve bunlari avrupa'da beyan etmiyorlar. bu sayede de oturduklari yerden para aliyorlar.
  • 2018'de aldığımız diğer güzel haberlerden biridir.
  • muhtesem bir haber, insallah ceza icin faizleri de evrenin gormedigi bir sekilde yuksek tutarlar da iki yilda bir ev taksidine giren tayfanin odemek zorunda oldugu meblag evlerinin fiyati kadar olur.
  • (bkz: otomatik bilgi transferi anlaşması)

avrupa ülkelerinde yan gelip yatıp devleti söğüşleyen gurbetçileri pokemon gibi zıplatacak anlaşmadır