şükela:  tümü | bugün
 • 2016 için katılım ücreti 1190 € olan tur şeysi. reklamlarını ücret bilgisi hariç muhteşem yapmışlar böyle bedava devlet hedesi gibi duruyor.

  hiç yurtdışına çıkmadım ama o kadar paraya kendiniz de gezersiniz bence.
 • (bkz: anıtur)
 • katılmak isteyenlere bilgi olması açısından bu tura katılan bir arkadaşımın profil yorumunu koyayım ben de.

  "her şey avrupa rüyası'nı sosyal medya üzerinden görmemle başladı. öncelikle fotoğrafları, videoları, yorumları inceledim. üstüne üsküdar'da bulunan ofislerine giderek merve hanım ve salih bey'le tanıştım. ofise ilk giridiğim andan itibaren merve hanım'ın pozitif enerjisi, salih bey'in yaptığı işi anlatışındaki heyecanlı halleri beni bu geziye çıkmam için heveslendirdi.

  başta korkularım, aklımda biriken binlerce soru vardı elbet. hayatımda çıkacağım ilk yalnız yolculuğumdu ve bireysel katılımın yüksek olmasını çok istiyordum. vize görüşmesinde insanlarla tanıştıkça içim rahatlamaya başladı.

  yolculuk günü geldiğinde her şey yerine oturmaya başlamıştı. tur boyu bize aile gibi olan şoförlerimiz, koordinatörlerimiz sayesinde 18 günlük yolculuğumuzu müthiş anılarla tamamladık. her gün farklı bir ülkede uyanmak, bir sürü farklı kültürü tanımak, hayatımın ilerleyen dönemlerinde yeniden gitmek isteyeceğim şehirleri seçebilmek, bu koca yolculuk süresince hayatın bana kattığı değerli insanlarla ve tecrübelerle yoluma devam edeceğimi görmek beni en çok mutlu eden şeyler oldu.

  sofya'da başlayan huzur, budapeşte'de kalbimi bırakmamla devam ederek, viyana'da sanatla buluştu. prag'da ıslandım, dresden'de yeşillerde yuvarlandım, amsterdam'da gece hayatının tadına varıp, brugge sokaklarında kayboldum. paris'i eyfel'den izleyip, pisa'da zıplayıp, venedik'te gondola bindim. lübyana'nın sessizliğinde dinlenip, ohrid'in soğuk sularına daldım. selanik'te boğazıma düğümlenmeye başlayan dost ayrılığı, istanbul'da şahlanarak devam ediyor. günlerce birlikte olduğum, paylaştığım, eğlendiğim, hüzünlendiğim, koşuşturduğum hayatıma dahil olan bir grup güzel insan var şimdi.

  gitmek isteyenlere vereceğim birkaç tavsiye var. lütfen oraya tatil yapmak için, birçok insanla bir arada olacağınızı bilerek, saygı-sevgi-fedakarlık çerçevesi dahilinde keyfin doruklarına varacağınızı bilerek gidin. gittiğiniz yolculukta insanlarla ön yargısız iletişimde bulunabilecekseniz, ortak bir ekosistem kurabilecekseniz, örgütlenme yapıp insanların keyfini kaçırmadan, negatif yüklemeyecekseniz gidin. aksi takdirde ne siz mutlu olabilirsiniz ne de çevrenizdekilere huzur verirsiniz.
  bir de en önemlisi "teşekkür etmeyi" bilin.
  hayat kısa, kuşlar uçuyor demiş cemal süreya.. "
 • avrupa rüyasına bu sene katıldım. kötü yanı şu; yoruluyorsun ama 15 ülke gezmek istediğin için bu normal. yanımızda getirmemiz gereken tost ekmeğine kadar her şeyin listesi veriliyor. otobüs içi ikramlar ücretsizdi. tur şirketleri tur parası kadar ekstra tur ücreti isterler. adamların felsefesi bütün ekstralar fiyata dahil yani cebinden 1 euro dahi ekstra çıkmıyor. otobüs içi eğlence bütün şehirlere bedeldi. bir sürü farklı meslekten dostlar edindim.

  tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum doğrusu. özellikle iş için ve belirli bölge tatilleri için avrupa'ya çok gittim ama bu kadar zevk aldığımı doğrusu hatırlamıyorum. sanırım kafa dengi gençlerle yolculuk yapmanın etkisinde kaldım.
 • bir gece otel bir gece otobüs yolculuğu şeklinde gerçekleşiyor. 9 gece konaklama var her gün konaklayacağım diye düşünürsen bu kadar ülkeyi gezemezsin.kıtanın tamamını tek seferde görüp gezmeyi sağladığı için bu organizasyon öyle italya turuna orta avrupa turuna filan benzemez. farklı mutfaklardan farklı tatlar almak için vazgeçilmez.en büyük cazibesi bence 1 ülke turu fiyatına 18 ülkeyi görmek.avrupa rüyası iddialı bir proje.
 • sosyal medyada hakkında pek iyi yorumlara denk gelmediğim bir tur şirketi.

  üstelik, hakkında olumsuz eleştiriler olduğunda acilen mahkeme yolu ile sildirmeye çalıştıkları söyleniyor.

  yazık.