şükela:  tümü | bugün
  • italya'ya yapacağı gezi öncesinde italyan la stampa gazetesine verilen röportajda geçen recep tayyip erdoğan beyanı

link

avrupa ile kıyaslandığında doğru bir beyan ama gözden kaçırılan bir nokta var. hiçbir avrupa siyasetçisinin gezi büyüklüğünde protestolar, soma büyüklüğünde facialar olduktan sonra istifa etmemesi ya da 7 haziran seçimlerinden sonra muhalefete hükümet kurma yetkisi vermemesi falan düşünülemez. bugünkü recep tayyip erdoğan bir avrupa değil orta doğu siyasetçisidir. yine aynı röportajda "dindarlığımdan taviz vermem" demesi de bunun in situ kanıtıdır. orta doğuda da cumhuriyetler arap baharı adı altında tek tek alaşağı edildiği için (kraliyetlere bir şey olmuyor ama farkındaysanız) yine üst sıralarda olabilir ama başta suriyede esad, ürdünde kral 2. abdullah, bae emiri, iran'da hameney falan olmak üzere daha kıdemlileri bol bol mevcut. arap baharı olmasaydı buna kaddafi falan da eklenebilirdi tabii.
  • "mesela bakin feto'yu yillardir papanin ayagina gitti diye yerden yere vuruyordum, meydanlarda yuhalatiyordum, ornegin su anda ben de gidiyorum ama herkes beni bunun icin alkislayacak. yani kisaca ahahahahah" diye sozlerini tamamlayan cb tumcesi.
  • hatalı açıklama. putincim var.
  • buradaki loserlar başta olmak üzere, antitezi böylesi sefil bir kitle olduğu sürece de, allah adama ömür verdikçe bu kıdem artarak devam edecek...
  • kıdem derken cumhurbaşkanı genelkurmay başbakanı olmaktan bahseden bir açıklamadır.
  • kendi klasmanı dışına çıkan kıyastır. sayın cumhurbaşkanımız içinde bulunduğu durum, devletin geldiği durum, kendi özellikleri gibi etmenlerle değerlendirilince avrupa siyasetçisi değildir. ortadoğu siyasetçisidir.
    siyasi olarak kıyas olabileceği yegane arena ortadoğu'dur ve ortadoğu'da hayatta olan bu denli bir siyasetçi yoktur. esad'ı tam bilmiyorum kaç sene oldu ama saddam vardı o devrildi.

avrupa ile kıyas yapacaksak avrupalı siyasetçiler gibi bir siyasi altyapı, siyasi ahlak, siyasi donanım, siyasi tavırlar, yabancı dil bilgisi, eğitim ve donanım gibi kriterleri sağlamamız lazım. en önemliside ülkeyi ortadoğu ve arap-islam batağından tamamen çıkartıp ilişkileri kesmemiz lazım.
  • türkiye'yi avrupa sanan bir aciz beyanı.
  • siyonist uşağı bopçu kendine avrupa siyasetçisi der olmuş. ülkenin başına musallat olup kene gibi yapışmak, iktidardan gitmemek için anayasayı delip deşik etmek, parti devleti kurup diktatörlüğünü ilan etmek, karşı görüşlü herkesi içeri tıkmak s2k ortadoğu diktatörlerine göre bir iştir. avrupa siyasetçilerine göre değil. ben şuan avrupada öyle bir diktatör göremiyorum. o yüzden bırak liderlik yarışı yapmayı, aynı ligde bile değiller.
  • 1 ne zamandan beri avrupaliyiz?
    2 avrupa siyasetinde kıdemli olmak için mi uğraşılır faydalı olmak için mi?
    3 belediye başkanlığını da sayıyor musun yoksa yürütme organlarındaki görevler mi? yürütme de sadece cumhurbaşkanlığına kaldı artık malum