şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bunlar babadan oğula kota galiba.

  (bkz: adil kullanım kotası)
 • milletin gideceği/gidemeyeceği yere karar verelim, zinhar mevcudu cazip hale getirmeye çalışmayalım. turizm yatırımcıları, işletmeleri şükela çünkü, suç buralara gitmek yerine yurtdışına giden denyolarda.
  onu da engelleyin, tatil için ayırdığımız üç beş bin lirayı nerede harcayacağımıza da siz karar verin.
  komşudan örnek verelim, yunanistan'da bir otel ya da işletmenin şezlongunu kullanmıyorsanız ücret ödemeden denize girebiliyorsunuz, kimse de sizi rahatsız etmiyor. plajlar parası olanın girişine özel değil. bizdeki kanunlara göre de deniz herkesindir etrafını kapatamazsınız, plaj, beach, otel gibi yerlerin yaptığı uygulamaların tamamı kanuna aykırıdır ama itiraz ederseniz 3-5 adeleli mafyatik delikanlı ağzını yüzünü dağıtır, polis çağırırsanız chp teyzesi muamelesi görürsünüz.
 • kota olsun ama o da açık arttırmayla satılsın ki üç-beş devlet de götürsün, bunun yanı sıra tatile güney yerine memleketine gidenlerin ssk primi arttırılsın, tatile çıkamayanların tatil paraları direk otelciler cemiyetine hibe edilsin, güneyde evi olanların emlak vergileri on kat arttırılsın.
 • diğer yandan, şöyle biraz geçmişe gidiyorum ekolünden gelsin:

  (bkz: avrupa tatilinden kot getirilsin kampanyası)

  .
 • rusya ya gidecem dedim vize koydular yurtdisina cikayim madem vizeyse schengen alim diyorum kota koyuyolar. beni mi deniyosunuz acaba! desteklemediğim kampanya!!!
 • yunanistan tatilimde hatirlayacagim kampanyadir. memleketi islamcı cetelerle doldururken, keyfine ucak vururken bize sorulmadigina göre, gönül rahatlığı ile tr'de kazandığım paraları yunanistan'da çatır çatır harcayabilirim. kurtlere atilan bombadan, silahtan kisip turizmi kurtarma kampanyası yapın bari. kırk yılın başı bir işe yararsiniz, insanlığınizi hatırlarsınız en azından.
 • tabi ya,baksana insanlar tatile gidip dinlenebiliyor,iyi muamele group insane yerine koyuluyor,degisik kulturleri taniyor ve gozu acilip sonra turkiyede it muamelesi gorunce afra tafra yapiyor,kota olsun ki gozu acilmasin kerizlerin,sizing gibi adam musvettelerine muhtac olsun turk insani,vu run kurbaci akin paraciklarini