şükela:  tümü | bugün soru sor
 • a2'de eski bölümünü izlerken gördüğüm rezalet. sacit ve osman abi mafyadan kaçmak için kadın kılığına giriyor. osman abi çarşaflı peçeli. bir tv muhabirine yakalanıyorlar bu sırada fatoş ve yaprak geliyor ve rezalet başlıyor: peçe kadın özgürlüğüne aykırı imiş de insan haklarına aykırı imiş de miş miş miş.

  bu dizinin neden yayından kaldırıldığı daha iyi anlaşılıyor. 1940 faşosol kafasında yazılmış.
 • "peçenin de çarşafın da türbanın da yedi ceddini sikeyim" diyerek, iddia sahibine gerçek bir hakaretin nasıl olacağını göstermek istediğim yalan yanlış hakaret iddiası.
 • peçe bir şahıs olmadığı için hakaret sayılmaz. peçeyi savunan ne kadar da at boku bir insandır diye bir ifade kullanılsaydı yine hakaret sayılmazdı. peçeyi savunan ali osman murtazaevladı ne kadar da yarrak başı bir insandır diye bir ifade kullanılsaydı o zaman hakaret olurdu, yasaya göre suç tespit edilip tazminat ödenirdi.

  hakaret suçu, tck md. 125-131 arasında şerefe karşı suçlar başlığı altında düzenlenmiştir. hakaret suçu iki farklı şekilde işlenebilir: a-) belli somut bir durum ve olgunun isnat edilmesi suretiyle kişinin şeref ve saygınlığının zedelenmesi, b-) genel ve soyut nitelikteki söz ve davranışlarla kişinin değersizleştirilmesi, rencide edilmesi. hakaret suçu doğrudan kişinin birey olmaktan kaynaklanan kişilik haklarına saldırıdır. hakaret suçu ile sosyal bir kavram olan “şeref” ve kişinin özsaygısı korunmaktadır.

  peçeyi savunan yarrak kafalı hasan cihadcıbebe şahsı öyle istedi diye diziler yayından kaldırılsını savunmak 1926 islamofaşo kafasıdır

  bu yazıda bahsi geçen şahısların hepsi hayal mahsulüdür
 • peçenin özgürlüğe, insan haklarına aykırı olmasını ifade etmek, bir düşüncenin beyanıdır. "x", özgürleğe, insan haklarına aykırıdır demekle "x"e hakaret edilmiş olunmaz. bunlar hakaret değildir. hakaret'in anlamını bu kadar genişletip kullanırsak, kimsenin birbiriyle konuşup anlaşabilme imkanı kalmaz.
 • peçe kadın özgürlüğüne aykırı bir durum olduğu gibi, toplumsal alanda da tehlike arzeden bi olaydır. düşünün ki herkesin (bkz: v for vandetta) maskeleriyle yollarda dolaştığını (:*swh) kim bu adam, kimdir bu gizemli şahıs diye muallakta kalır insan.
  ikinci olarak bilgi yanlışı var düzeltmek isterim, tüm bölümleri ilk çıktığı gün ailecek oturup yıllarca izleyen biri olarak avrup yakası baskıyla bitmiş bi dizi değildir. yazılacak konu kalmamış, yeni aksiyonlar yaratacak karakterlerin tükenmesi üzerine çok güzel ve acıklı bi finalle tam zamanında bitmiş bi dizidir. türk sinema, dizi ve şarkı sektöründeki çoğu ünlü ismi konuk etmiş, efsane repliklerle kültleşmiş türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi sitcomudur.
 • iyi yapılan hatta az yapılan olaydır. zaten peçe takan birisinin aklı melekeleri de yerinde değildir. önüne konulanı yiyen talimatları izleyen bir robottur zaten. çünkü hiçbir akıl mantık peçeyi akla yakın göremez. ayrıca işkencedir de. örnek * * ha bunu izleyip hala peçeyi savunan varsa da onun ben olmayan beynine ne diyeyim ki..
 • ya ne diyonuz amk hiç mi ekonomik veya sosyal sıkıntılarınız yok sizin? bi özel hayatınız yok mu? kız arkadaşınız veya eşiniz trip atmıyor mu? patron maaşı geciktirmedi mi? ne bileyim tuttuğunuz bir takım yok mu, iyi transfer yapmamasına canınız falan sıkılmıyor mu?

  bu ne işsizlik ya. bu tespiti yapan adamın internet geçmişini kurcalasak paso xhamster falan görecez belli ki.
 • (bkz: tabe lan manyak mısın)
  zaten (bkz: avrupa yakası)ndaki göndermelerle doluydu. mesela iki bölümde bi (bkz: şesu)yu kahve almaya gönderirlerdi. hayin senaristler.