şükela:  tümü | bugün soru sor
 • servislerin ve minibüslerin arkasında yazan bir yazı.

  internette arandığında bir facebook grubu çıkıyor.

  hızlıca inceleyince abidik gubidik ikinci el ilanların bulunduğu bir grup.

  bu kadar çok gördüğüm bir şeyin başlığının olmaması da ayrıca ilginç.
 • aynisinin anadolu yakasi olani da var. etiketci ne demek bilmiyorum ama tahminimce araca yapistirdiklari, uzerinde sozler veya grafikler olan cikartmalar ile alakali.

  gerci aracta hic bir cikartma olmadigi halde sadece bu yaziyi gordugum araclar da oldu. bilemiyorum.
 • sanırım okul taşıtı ,servis firması vb gibi etiketleri servis araçları için yapan firma
 • etikitçilik : araçların orjinaline sadık kalınarak hiçbir oynama yapılmadan amerikan otomobillerin orijinal armalarının uygun yerlere yapıştırılması , arka cama jaluzi perde takılması , araca nikelajlı paralar eklenmesi , hella adı verilen özel sis farlarının takılması , lastik kenarlarına beyaz şerit ( yanak ) çekilmesi ve aracın uygun yerlerine fosfor uygulaması gibi eklentiler etiketçiliğe örneklerdendir . yani kısacası etiket ; günümüz araçlarıyla nostaljiyi yaşamaktır .
 • eskiden istanbul'u kasıp kavuran, kavgaları ve savaşları ile şehir halkının kabusu olan iki grubun yeniden ortaya çıkma çabası. bir diğeri de anadolu yakası etiketçileridir.
  eskiden, takriben 250 yıl önce pera yarasaları ve sküdari kaplanları isimli iki çete istanbul'da terör estiriyordu. bu iki grup birbirini hiç sevmez, üyeleri birbirlerini gördüğü yerde önce sözlü sataşır ardından kavgaya girişirlerdi. hatta kendi aralarında anlaşıp gece kayıklarla boğazın ortasında randevulaşarak yaptıkları kavgalar yüzünden nice gencin cansız bedeni beşiktaş sahilinden ya da üsküdar kıyılarından çıkarılmıştır.bu iki grup yıllar içinde halkın çabası ve gayreti ve devlet-i ali'nin teşvikleri ile ortadan kaldırılmıştı, ya da biz öyle biliyorduk.

  bir kaç yıl önce pera yarasalarının kurucusunun 7. kuşak torunu olduğunu iddian eden bir kişi galata'nın ara sokaklarında arkadaşlarını toplayarak oluşumun fitilini yeniden ateşledi. geçmişle bağ kurulmasını önlemek amacıyla da dikkat çekmeyecek bir isim seçildi.

  bunu duyan sküdari kaplanlarının 6. kuşak torununun yeğeni hemen dedelerinin mirasını yaşatma çabasına girerek benzer oluşumu anadolu yakasında başlattı.
  artık herkes dikkat etmeli. çünkü bu iki grup yaşadıkça istanbul halkına huzur olmayacaktır. bunları nerden mi biliyorum? ben bu iki grubun zamanında bitirilmesini sağlayan beşiktaş bereket-i sol açık grubunun 7. kuşak torunuyum.