şükela:  tümü | bugün
  • avrupa yakası’nın en sevdiğim karakterlerinden biridir. kimdir necidir bilinmez. sütçüoğlu muhallebicisi’nin olmazsa olmazıdır. fikir ve projeleri çoktur. kafasında kırk tilki döner kırkının da kuyruğu birbirine değmez. gözleri mecazen değil gerçekten fıldır fıldır döner. hitler için goebbels neyse volkan için de sertaç odur. her ne kadar allah belanı versin sertaç denilse de ondan vazgeçilmez. çapkındır. fatoş onun için bir tutkudur. cem’in annesine yürümüşlüğü vardır. bülent onaran haddini bildirdi gerçi ama bu onun yaşlı başlı kadına yürüdüğü gerçeğini değiştirmez.
  • gelmiş geçmiş en büyük en yüce,en ulu yancıdır kendisi. çoğu adamdan zekidir.hiçbiri tutmasa da proje adamıdır. break dans üstadıdır. evinde yatıya en yakın dostunu bile almaz çünkü hep teyzesinin kızı gelmiştir salonda çekyat falan doludur.

analım ulu yancıyı ,

"allah belanı versin sertaç!"
  • 40 yıllık sütçüoğlu muhallebicisinde hesap ödemez.

edit: aslı ile cem'in düğününde sedef'i fenerbahçeli yapmıştır.

- ben iki saattir cem'in annesini mi götürmeye çalışıyorum.
  • "ya cihangir'de oturduk arkadaşlarla içiyoruz birisi oradan öyleydi böyleydi, oscar wilde toptu moptu falan dedi, kendimi kaybetmişim arıza çıkardım" repliğiyle yaran karakter.

ayrıca yıldo taklidi de fenadır.
  • tarihin en iyi yancı karakteridir.
  • kimi zaman fatoş'a bitap vaziyette aşık, kimi zaman volkan'a ve sacit'e getirdiği temelsiz projeleriyle kurnaz, kimi zamansa kel kafası, tuhaf sakalı ve yavşak gülüşüyle içimizden birisi. beleşçilerin şahı avrupa yakası sertaç. iyi ki doğdun!
  • şahikaya sürekli fat shaming yapar
  • kendisine bol bol beddua edilir.

(bkz: allah belanı versin sertaç)
  • yeğenimi de oğlumu da sürekli yoldan çıkarak kartorozdur. neyse ki aileye giremedi.
  • sertaç: belki aslı ablalardasındır diye buraya geldik.

gaffur : abla mı

aslı ( gaffur'u onaylayarak) : dii mi ama bence de çok saçma.