şükela:  tümü | bugün
 • avrupa yakası dizisini sevmeyen insan yorumu.
 • türk telekom'un arıza olmasa bile teknik servisine sorduğunuzda verdiği cevap. adamlar artık alışmışlar söylemeye.
 • turk telekom teknik destek/köstek servisinin enfes bahanesi.
  öyle genel bir arızadır ki alt ve üst komsunuzu etkilemez.
  öyle sinsi bir arızadır ki 10 dakika ugrasıp problem cözülemeyince ortaya cıkar. (bastan soylemezler.)
  ya da arıza öyle büyük ki telefondaki calısanların hafızalarına sızıp kendini unutturuyor. (yapay zekadan öte birsey)
 • sorununuz ne olursa olsun, duyacağınız baştan savma cümlesidir. enerjiniz var ise, 'lan alt komşuda, üst komşuda çatır çatır çalışıyor internet, nasıl genel arıza bu' diye girişebilirsiniz. fakat öyle girişseniz de, sktredip telefonu kapasanız da fark göremeyeceksiniz. çalışmayan adsl'inizle başbaşasınız her iki seçimde de.

  bir de bazıları bölgenizde genel bir arıza var der ki o da takdir ettiğimiz bir yalandır.

  bu durumda itinayla arıza kaydı almalarını söyleyin, onlar almak istemese bile zorla aldırın. öteki türlü probleminizin çözülebileceği ihtimali yoktur. ertesi gün eve, arızayı kontrol için bir insan yollarlar. o arızayı halledemezse, tekrar arayın, tekrar arıza kaydı bırakın. çok kısa bir süre içinde 3 4 tane arıza kaydı bıraktığınızda, bu call center'da karşınıza çıkan lavuklardan daha yetkili olduğu anlaşılan bir şahıs, sizi arar ve arızanızın giderilip giderilmediğini sorar. öyle ya da böyle sorun halledilir.
 • öyle bir arızadır ki bu, telekomdaki adama iyi de yan komşumda çalışıyorsa nası bütün semtte arıza var diye sormamla, aynı ev içinde bile birinde olup diğerinde olmayabilceğini duymuşumdur. bunu söylerken baya eğlenmiş olsa gerek..
 • şuna benzer

  oricin çalıştığı şirket hindistandan bir ürünün demosunu alacaktır. hintli kardeşlerimiz web üzerinden bu demoyu yapmaya ısrar edince "eh peki o zaman denir". ne var ki demo saati geldiğinde mumbaiden bağlanan arkadaşlar bir türlü demoyu başlatamazlar. tam 2 saatlik çabadan sonra palavrayı tam gözünden sıkarlar

  "we are sorry, all internet connections are down in mumbai" (kusura bakmayın bütün mumbai'de internet göçtü !)

  e pezevenk ! sen nasıl mesaj atıyorsun o zaman bana

  sonra ofisçe hep bir ağızdan şarkıya başlanır

  "jive ! jive ! cive pakistan !!!"