şükela:  tümü | bugün
 • avrupada taharet musluğu olmamasından kelli sorunsal olmayan sorunsal.. yok.. bu kadar basit.. kuru temizlemeci bi toplum avrupa toplumu..
 • avrupaya çizdiğimiz bir mekanik tesisat projesinde sıhhi tesisat paftalarında klozetlere eklediğimiz taharet muslukları ve bağlantılarını "adamların bunlar ne biz bunları kullanmıyoruz silin bunları" demeleri üzerine tek tek silince bana giren sorunsal.
 • küvete girip kıçınızı yıkamaya kalktığınızda küvetin içine düşmeniz ve rezil olmanızla sonuçlanabilecek sorunsal.
 • avrupalının farkında olmadığı törkiş sorunsal. adam öyle de böyle de sıçıyor, temizleyen de o şıçkın avrupalı bağırsaklara efendim hububat, meyveydi sebzeydi yetiştireduran eski türk köylüsü. alan satan memnun. ne sorunsalı. avrupalı olcaz biz!
 • bu sorunla ilgili olarak "şahsi fikrime göre", "onlar hergün yıkanıyor. o yüzden bizden daha temizler" argümanı çarpıktır. çünkü; konu ayrı milletlerin temizliğe verdikleri önem veya öncelik değildir. (evet orası daha temiz. hatta belki insanları da daha temiz.bunun nedenlerini ekonomiden kültüre kadar birçok alanda arayabiliriz.ama konumuz bu değil) asıl konu taharet mantığının (ki başka bir başlıkta da tartışılmıştı bu konu) avrupa temizlik kültüründe yer almamasıdır. eğer konuya bir iktisatçı gibi yaklaşırsak ve diğer bütün parametreleri (hergün banyo yapmak, parfüm kullanmak..) sabit tutarsak (ceteris paribus) taharet alan insan taharet almayan insandan daha temizdir. çünkü basit olarak götü boklu değildir. (ki avrupalılara bok atmak istemem. boklu mudurlar değil midirler bilmem. banane elalemin götünden) bu adamın daha sonradan banyo yapması misler gibi olması taharetin bizi temizliğe yaklaştıracağı tezini yanlışlamaz..

  edit: bir zamanlar buralar entry dolu olduğundan biraz havada kalmış benim entrym şimdilerde. özür diliyorum..
 • -avrupa da taharet muslugu sorunsalı söz konusu yadigar abi.. haberin var değil mi?
  -biz avrupa demeyelim de, fransa diyelim ha ne dersin nuri?
  -anlamadım abi?
  -zamanla anlarsın koçum.. zamanla anlarsın..
 • nasıl dis fircalarinda 3 acilir firca daha gerideki disleri fircalayarak daha iyi koruma sagliyorsa, taharet muslugu da ayni sekilde banyodan daha etkilidir
 • bir turk icin buyuk bir sorundur... avrupalilarin her gun banyo yaptigini sanmak buyuk safliktir. nedense boyle hurafeler pek dolanmaktadir. ayrica bu durumda onemli olan her gun banyo yapmak degil, her tuvaletten sonra banyo yapmak olmalidir ki bununla ugrasan da pek kimse yoktur oralarda.