şükela:  tümü | bugün
  • yaşadığı ülkede sosyal demokrat, yeşiller partisi, sol görüşlü ve hatta hem sol hem sosyal demokrat hem yeşil ne kadar parti varsa ona oy verip türkiye'ye geldiğinde radikal sağa en yakın bulabildiği ilk partiye mührü vuran hiç kusura bakmasın ama ikiyüzlü vatandaştır. caanım türkiyemizin medyası da aynı yüzsüzlükten payını almıştır; avrupa ülkelerindeki seçimleri ola ki türklerin oradaki yerleşikliğini destekleyen sol bir parti kazandığında bir tek zil takıp oynamadıkları kalır, iş türkiye'ye gelince burada zaten gerçek sol mu kalmış ki oy veresiniz yorumları havada uçuşur.
  • türkiye'den daha demokratik bir ortamda mis gibi yaşayan insanlardır. kafaları rahattır. çoğu işçi türkiye'deki şartlara göre daha az mesai ile daha çok para kazanır. ödediği vergilerin karşılığını hakkıyla alır. çocuğu daha iyi şartlarda eğitim görür. sosyal hayatı vardır. kaliteli yaşar. kaliteli araç gereç kullanır. kaliteli gıdalar tüketir. hem de türkiye'dekinden daha ucuza...

bazı eşeklerinde zoruna gider tabi.
  • şayet denildiği gibi zor durumdaysalar sevineceğim insanlar.

sen orada sol partilere oy ver, burada batıya kafa tutuyor, o bizim reisimiz, dünya lideri diye diktatöre oy ver. yok öyle yağma. benim de samimi olduğum bir arkadaşım var. adam bundan 15 sene önce kaçak yollarla önce isviçre'ye, sonra almanya'ya gitti. 15 sene sonra buraya geldi şimdi almanya'ya gidince toprağı öpücem diyor... her şeyden şikayetçi; toplu taşımadan, insanlardan, hayat pahalılığından vs. biz almanya'da bedava yaşıyormuşuz diyor ama sorunca da başka parti yok ki diyor.

neyse. ben her zaman diyorum, umarım islamofobi giderek daha da artar ve çoğunluğu çomar olan bu sürü zorla göç ettirilir.
  • bunların genç delikanlıları türk askerini sever, över, suriye'de savaşıp türk'ün gücünü göstermesini ister, mangalda kül bırakmaz hani. fakat askerlik yaşları geldiğinde sikseler gitmezler.