şükela:  tümü | bugün
 • hdp milletvekilli türk ermeni vatandaşı garo paylan'ın iddiası. türkiye'den bir tim suikast için avrupa'ya yayılmış. özellikle akp'den dolayı avrupa'ya gidenler, türk ermenileri, aleviler, kürtler, süryaniler ve muhalifler hedefteymiş.

  garo paylan beyefendi bu dehşetengiz iddiayı şöyle devam ettirdi;

  --- spoiler ---

  “başta almanya olmak üzere avrupa’da yaşayan türk alevi ve ermeni toplumları, kürtler ve temsilcileri ve akp iktidarında ülkeyi terk etmek zorunda kalmış gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, kanaat önderlerine yönelik eylem hazırlığı içinde olan grupların, ses getirecek bir eylem için harekete geçtiği bilgisi tarafıma ulaştı.”

  iddiasına şöyle devam etmiş;

  “türkiye’den karanlık ellerin organize ettiği silahlı suikastler yapacak cinayet birimlerinden bahsediyoruz. özellikle sansasyon yaratacak isimlere yönelmiş açık bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu gösteren duyumlar aldım. avrupa’daki emniyet birimleri, bu istihbari bilgiler sonucunda ciddi tedbirleri devreye soktular. bu ciddi tehlike ile ilgili olarak, avrupa’daki vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için hükümeti ve ilgili kurumları, gerekli tedbirleri almaları ve avrupalı mevkidaşlarıyla ilişkiye geçmeleri konusunda uyardım. “

  kaynaklar:

  http://www.diken.com.tr/…nelik-suikast-listesi-var/

  https://tr.sputniknews.com/…lan-suikast-istihbarat/

  http://www.hurriyet.com.tr/…ihbarati-aldim-40684872

  --- spoiler ---

  edit: ben bu kadar nefret dolu, bu kadar ırkçı görmedim yahu. yazık çok yazık. adam uyarıyor insanları, sizin hiç mi avrupa'da yaşayan dostlarınız, akp'den dolayı bıkmış muhalifler yok mu? saçmalamayın lütfen!
 • istihbarat kaynağınız kim ve kimler ? onu da açıklasanız.
 • terör partisinin terörden şikayet ettiği yere türkiye denir.

  hdpli yavşakların sözüyle iş yapanın beynini skiyim.

  başka da sözüm yok.
 • klasik ajan taktiği. demek ki tam tersi, devletimize sadık olan vatandaşlarımıza suikast düşüncesindeler. ters manyel yapıyorlar.
 • benim s2mde olmayan durumdur. pkk sempatizanı olsun yada ampulcü olsun s2mde değil. 15 gün tatile geldiği ülkenin kaderini belirmek evet verdiyse, kim her seçim almanyada sola tükiyede sağa oy veriyorsa isterlerse derilerini yüzsünler. ama ben neo nazileri tercih ederim. onlar bu iki yüzlü domuzlara hakettikleri gibi davranıyor.
 • hdp'li ermeni milletvekilinin sikko iddiası. hasiktir denilip geçilecek, kıymeti olmayan boş bir iddiadır.
 • (bkz: hadi inş)
 • okuyunca aklıma doğrudan can dündar ı getiren vahim açıklamalardır. bu tarz suikastlar türkiye için tıpkı iran gibi on yıllarca silinmeyecek kara bir leke olur. muhaliflerini ülke dışında takip edip öldüren bir ülke olamaz türkiye. bunu ülkedeki karanlık eller bile yapsa bu ülkenin, hepimizin üzerine yapışır. hükümetin tamamının değil bazı unsurlarının bile bu işe yol vereceğine inanmıyorum. önemli olan bu tip oluşumların tamamen engellenmesi. ancak özellikle 15 temmuz dan sonra durumdan vazife çıkaran, iktidara yaranmak için kraldan çok kralcı olan çok güruh türedi. ne yazık ki bu söylentiler yakında fiiliyata dönüşebilir.

  unutmayalım; hrant dink'te yargının hedef haline getirmesiyle ve tüm güvenlik güçlerinin "organize" göz yummasıyla öldürüldü.

  aman diyeyim.

  peşin edit: gerek asala terör örgütüne karşı gerekse zaman zaman pkk terör örgütüne karşı türkiye yurt dışında her zaman bir operasyon yapabilir ve çok başarılı operasyonlar yapmıştır da aynı zamanda. ama terör ve şiddete bulaşmamış muhalif fikir insanlarını öldürtmek olacak iş değil.
 • pkk'nın meclis adamı. bu anlattığı yalancı çoban hikayesine benziyor.