şükela:  tümü | bugün
 • premier league başta olmak üzere, pazar günleri gerek ntvde olsun gerek trtnin 1'inde 2'sinde 3'ünde olsun, kamera açıları ile, stadyum ambiyansı ile futbol zevkini, damarlarınızda hissetiğiniz nadide olgu.

  çogu zaman seri halde gösterime giren golleri izlerken, "ohaa...ohaaaaa, yuuhhh gole bak" şeklinde birbiri ardına gelen tepkilerinize dizgin vuramazsınız. hiç bitmesin ister, acaba "gelecek haftanında özetlerini verir mi bunun üstüne" deyip doyamadığınız, "resital" olarak sınıflandırılmış, mastürbatif görüntüler.
 • eskiden perşembe akşamları trt2 de yayınlanırdı. en heyecanla beklenen lig italyan ligiydi. malum, gullitli bertili costacurtalı dönemler. şimdi kanallar çoğaldı, türevleri arttı.
 • koşulların ve ilgilerin değişmesi sonucu hala futbolun avrupadan mı yoksa başka bi kıtadan mı yükselmeye başladığını merak ettiren olgu.

  (bkz: biz eskiden eskiden su icerdik testiden)
 • trt'deki versiyonunun jeneriği geçen seneye kadar aynı olan program ki on sene civarı bir süreden bahsediyoruz burada.serie a gerçekten de belli bir dönem hiçbir kanalda görüntüleri izlenemediğinden de olsa gerek büyük bir iştahla beklenirdi. her ligin ayrı ayrı jeneriği de vardı ki premier league başlarken peter reid'i brother reklamlı city* formasıyla ısınırken görürdük, serie a başlarken roma manzaraları eşliğinde enstrumantal bir şarkı çalardı ki bugün hala ismini ararım ararım bulamam.

  edit : kadim dostum bilsay yazici'ya teşekkür ederek bahsi geçen jenerik müziğinin pachelbel olduğunu belirtmekten şeref duyarım.
 • 6 kanalı, 7 bin çalışanı ile trt'nin yaptığı en önemli yayın olmasına rağmen trt3'te yayınlandığı için yayın saati siyasi gündeme bağlı olarak değişen (bkz: meclis tv), bazen de karambole gidebilen program. trtnin onca kanalı, yayın saati olmasına rağmen tekrarının olmaması da ayrı bir andavallıktır. en güzel yanı son derece sade bir şekilde sunulmasıdır. üzerinde "italya ligi" yazan basit bir görüntü belirir ekranda akabinde birbirinden harika goller izlenir, sonrasında da ekranda "ingiltere ligi" yazar ve devam edilir. süperdir, olayın trt'de yayınlanmasının izleyicilere sunduğu bir nimettir.
 • 2 mart 2004 tarihli yayınında fulham - manchester utd. maçından londra derbisi diye bahsedilen program
 • 80li yillarda trt2de yayinlanirken, türk televizyonculuk tarihinin en basarili programlarindan biri olarak belleklere kazinmisligi vardir. sadece maç görüntüleri degil, maçlara özel jeneriklerin ve kliplerinde yer aldigi bir programdi.
 • spikerin laflari agzina dolamasi,takim isimlerinin yanlis yazilmasina ek olarak fulham manchester united macina londra derbisi demesiyle cus dedirten bir saatlik futbol programi.gectigimiz senelerde aksamustu baslar gecenin bir vaktinde biterdi.
 • bir kuşağın avrupa'da olan bitenlere dair tek görüntü seyredebildiği programdı. onla büyüdük, elimize kickerleri, world soccerları aldığımızda, beyaz camda gördüklerimizin peşine düşmüştük. tuhaf jenerik müziği hâlâ bugün kulaklarımda, sayesinde tüylerim diken diken olur bazı bazı. gördük ki jeneriği yenilemişler, itiraf etmeliyim ki bu değişiklik karşısında biraz hüzün kapladı bu satırların yazarını, çocukluğuna dair bir renk daha solmuş...
  (bkz: tempora mutantur et nos mutamur in illis)