şükela:  tümü | bugün
 • avrupalı erkek ve kandın kendi yaşamları üzerinde söz sahibidir,işi vardır,hobileri vardır, bol seyahat etmektedir,en az bir spor ile uğraşmaktadır, kazandığı para ile özgürce yaşama şansı bize göre çok daha fazladır. evliliğe bakışları değişiklik gösterir,avrupalı çiftler birbirlerini sigorta olarak görmez ve birbirlerinin yaşantıları üzerinde mutlak tahakküm kurmaya çalışmazlar,verilen eğitim sonucu bu düşünceler çoğu kez içselleştirilmiştir.

  bizde evlilik özellikle istanbul gibi şehirlerde mutluluk getirmez çünkü birlikte yaşamı idame ettirmek için her iki insanın da uzun mesai süreleri çalışması,trafikte,toplu taşımada günün iki üç saatini harcaması karşılığı yapılır,sonuçta kazanılan para ile düş kurmak yerine televizyon seyredip,ekran karşısında sızmak dışında pek fazla aktivite sergilenmez,çoğu kez turşuya döndükleri için çocuk varsa seks hayatları bile ölmüştür denebilir.

  bizdeki evlilik tam anlamı ile kapitalizm uğruna gönüllü iki kölenin tom amcanın kulübesinde yaşaması ama bu durumu inkar etmeye çalışmasıdır. üstelik paranın yetmediği durumlarda,birinin işsiz kaldığı,daha da kötüsü kadının terfi edip erkeğin işsiz kaldığı durumlarda stres en kötü seviyesine çıkmaktadır. türk insanının içinden çıktığı ailede çoğu kez huzur yoktur, bol bol tartışma,kavga gürültü vardır. en küçük harcama kalemleri bile ciddi kavgaları tetikleyebilir.

  hülasa bu durum elma ile armut'un kıyaslanmasıdır,benzer eğitim ve aile yapılarından gelmeyen avrupa erkeği zaten yasalar ile dehşetli korunan avrupalı bir kadına karşı mutlaka daha saygılı olmak zorundadır yoksa bavulu kapıda görür ve gıkını dahi çıkaramaz. kaldıki sıradan bir avrupalı insanın kendi içersinde barışık olma sakin olma eşiği sıradan bir türkden kat be kat fazladır. türkiye gibi maalesef her alanında giderek artan süratte bozulma ve yozlaşma yaşayan bir ülkenin erkeği bu ayrıştırıcı çevreden bol bol beslenmektedir,davranışları içinde bulunduğu çevre,eğitim durumu ve kültür yapısı ile uyumludur.

  istisnalar kaideyi bozmaz mutlaka ortalama avrupa'lı bir erkekden daha çağdaş onlarca türk erkeği bulabilirsiniz ama ortalama türk erkeği ortalama avrupalı erkeğe kıyasla daha kaba,daha eğitimsiz,daha az gelir sahibi ve daha şiddete meyillidir.
 • aradaki tek fark boy farkıdır.
 • türk erkekleri aralarında "türkçe" konuşurlar.
  diğer ülke erkekleri ise kendi dillerini.

  başka da bir farkımız yoktur.
 • avrupalı erkek tanımına doğu avrupa bölgesi dahilse eğer işleri değişir. zira 5 ay belçika'da erasmus, 1 ay atina'da evs ve 12 farklı ülkeye seyahat etmiş birisi olarak söyleyebilirim ki macaristan ve avusturya'nın bulunduğu bölgenin erkekleri türk erkeklerinden daha kibar veya düşünceli değildir.
 • türk erkeği namus bekçiliği yaparken diğeri tamamen salıverir.
  ortası varsa alabilirim.
 • kadınını topluma kazandırmak için değişik yöntemlerde ustadır. gines rekorlarına girecek buluşları karşıtarafta uygulama yeteneği vardır
 • avrupalı erkek eğlenilecek erkektir.
  türk erkeği evlenilecek erkektir.
  avrupalı erkek rahattır.
  türk erkeği yerine göre biraz gergindir.
  avrupalı erkek eğlenmeyi sever aslına bakarsan güzel de eğlenir.
  türk erkeği de eğlenmeyi sever ama dozunu ayarlayamayınca sonu hüsrandır.
 • turk erkegi üniversiteyi bitirme ve is bulma "level"larina ulasinca diger levellar hakkinda bilimum soruya maruz kalir. bunlarin basinda "ne zaman evleneceksin?" veya "var mi bir kiz oglum?" gelir. avrupali erkek cani ne zaman isterse o zaman evlenir. asik olup 23unde evlenen de olur macera olmadan ne evliligi amk diyen de olur macera konusunda tukurduklerini yalatacak bir kiza denk gelip evlenen de olur. sonuc olarak ozel hayatini kendi kurallarina hislerine gore yasar. "eee yaşın da geldi artik" diyenlere gore degil.
 • avrupa erkeğinin seni bir kadın değil bir birey olarak görmesi , hertürlü duygu ve düşüncene saygı duyması
 • vallahi erkekler tek çeşit yaratılmışlardır ama yaşadıkları toplumlarda şekillendikçe değişik versiyonlar gözükmektedir ama beynin tek sistemde çalışması imaları kavrayamama hepsinde aynı.türk erkeğinin en büyük problemi ise sekssizliktir.aşamaz o duvarı o yüzden gelişemez
hesabın var mı? giriş yap