şükela:  tümü | bugün
 • biri rönesans ile dinin baskısından kurtulmuş(kurtulmaya başlamış), coğrafi keşifler sonucu elde edilen sömürgeler sayesinde zengin olup gelişmeyi hızlandırmış, sanayi devrimi sayesinde ilk başlarda hayvandan farksız çalışan ancak akıllanıp sosyal haklarını kazanan insanların, ikinci dünya savaşı sonrası erkek azlığından iş gücünde yerini almış ve kadınların ekonomide ne kadar önemli rol oynadığını kanıtlamış kadınların olduğu yani kısaca özetlersek gelişimi (hem ekonomik, hem siyasal hem de sosyal açıdan) basamak basamak yaşamış halkların kızıdır, diğeri ise bütün bu gelişimleri ıskalamış, durmadan ailesinden ve çevresinden ataerkil dönemin en ilkel baskılarını yemiş ve hala da yemekte olan kızdır. kısaca aradaki fark (büyük kısmı türk erkekleri için de geçerli olmak kaydıyla) yüzyıllardır. yani cinsellik hikayedir, daha adamların ekonomik ve sosyal hayatta geldiği seviyeye gelememişiz ama düşmüşüz bi tarafımızın derdine.

  edit: çoğu entry'de bahsedilen "avrupalı kız" batı avrupalı olduğu için entry'de kastedilen halklar batı avrupalı halklardır.
 • esim ile kizkardesim arasindaki farklardir. esim okumus doktor olmus. cok güzel yemek yapar , dirdiri yoktur. kiskanclik nedir bilmez. oturup benle raki icer ,ofsaytin ne anlama geldigini bilir . kiz kardesim bildiginiz manyak . dogustan cene ishali hastaligina yakalanmis. melek gibi bir kocasi var ama degerini bilmez. hep biseyler eksiktir onun icin.üniversite bitirmis , evde oturur . koca parasiyla alisveris yapmak daha zevkli tabi.

  hakkinda bu yazdiklarimi okusa ,hayatimi siker yemin ediyorum.
 • türk kızı hiç küçümsemedim, ama şunu genellemeyle kabul edelim.

  türk kızının içinde size dair bir kıpırtı var ile yok arasındaysa, ama siz onu gerçekten sevmişseniz onu ikna etmek ve onun şans vermesi için bin dereden getirdiğiniz suyu dezenfekte edip, izole edilmiş triplex borularla, ph 7.3 ile yanına gitseniz "olmaz, bunun ph'ı 7.4 değil" der. kalbiniz kırılır.

  oluşan karın ağrıları genelde bundandır.

  avrupalı kızın içinde size dair bir kıpırtı var ile yok arasındaysa,ama siz onu gerçekten sevmişseniz, onu ikna etmek ve onun şans vermesi için bin dereden getirdiğiniz suyu dezenfekte edip izole edilmiş triplex borularla ph 7.3 ile yanına gitseniz "gerek yoktu, bin dereden su getirimeye çalışırken bana olan aşkının boyutunu anladım" der. mutlu olursunuz.

  ama gelin görün ki türk kızının yanına avrupalı erkek gelse, anında avrupalı kız havasına girip ikinci olaya geçer.

  kıssadan hisse: "aa lan avrupalı hatunlar kolay tavlanıyormuş" demek yanlıştır. türk kızıyla imtihan edildiği için, avrupalı kız kolay tavlanıyor zannedilir.(kastettiğim aşk, bir gecelik ilişki değil)

  ikisinden yana ne yaram var ne berem. böyle gördüm, böyle de dedim.
  çekemediysen bas: çok kötü butonu.
 • -türk kızının yazılımı eskidir avrupa kızının ki vistadır
  -türk kızı ben merkezcidir avrupa kızı genel vericidir
  -türk kızı hep ben sevdim der sen hiç bişi yapmadın der avrupalı kız sigaran varmı
  -türk kızı üstüne eşortman giy ne biliyim spor ayakkabı giy böyle daha iyi olursun der değiştirmeye çaılışır avrupalı kız kıyafetle değil içindekiyle ilgilenir
  -türk kızı msn iletsinden müzik isimleri seçerek bak seni unutmadım hala uğraşıyorum der avrupalı kız yeni sevgili bulmuştur bile

  kısaca al birini vur ötekine
  not:istisnalar için geçerli değildir
 • avrupali kizlarin turk erkeklerine faydasi yoktur normalde pek. o yuzden turk kizlarimizin haliyle vardir tabi ister istemez. fark budur.

  turk kizlarini sevelip sayalip opelim bi dediklerini iki etmeyelim ki onlar da bizim sevgilimis olsunlar, uyus olmasinlar yani bize. he burda şöyle götü büyük, şöyle götü kalkık de. soora git yanına hastasıyım senin de. yer mi lan turk kizi, yavuşak!
 • günlük hayatı etkileyen farklardır..

  mesela; avrupali kız scooterına atlayıp, bisikletine binip her yere ulaşırken, türk kızı arabaya biner, otobüse biner, en fazla yürür ama asla bi iki tekerlekliye binemez.. motor ya da bisiklet bi kızın taciz edilmesi için yeter sebeptir çünkü ülkemde..
 • avrupalı kızın erkek ev arkadaşı (sadece ev arkadaşı) olur.. türk kızının olamaz!
  türk kızının evine kimin girip çıktığının envanterini bile tutan komşuları olur bunun yerine..
 • karşılatıklarında ikisini de şaşırtan farklardır bazen..

  avrupalı kız muhtemelen 25 yaşına gelmeden dünyanın yarısını gezmiş olur.. türk kızının nasıl olup ta ilk kez ülkesi sınırları dışına bu yaşta çıktığına hayret eder..

  türk kızı muhtemelen kendi ülkesinin de tamamını gezmemiştir.. avrupalı kızın nasıl olup ta malabadi köprüsü'nü görmüş olduğuna şaşırır..
 • fark çoktur, özellikle de türk kızı aleyhine. fakat önce bu farkın oluşmasının altında yatan sebepler tartışılmalıdır.

  o yüzden kanımca en büyük fark; türkiye gibi bi ülkede, bizimki gibi bi toplumda yetişmiş veya yetişiyor olmalarıdır..
 • çok dikkatimi çekmiş birşey vardır. slav-iskandinav-latin-frankopon-angolosakson kısacası türk kızları hariç tüm ülkenin kızları fazla olan 2-3 kilodan endişe duymazlar. atıyorum avrupalı kızımız 53kilo ama bunu hiç dert etmez,kendini böyle kabullenir, sorun etmez. oysa türk kızı 3 klo veriyim 50 olayım hem 50 daha şık duruyor diyerek kendi kendini ben şişkoyum diye komplekse sokar. bu yüzden her an devam eden bir diyet halindedir.

  birde türk kızı eğer bacaklarını çok istisnai durumlar dışında tıraş etmez ağda kullanırsa bir süre sonra kıllar tüy olur ve bu yüzden ağdasız halde bacağına dokunduğunuzda rahatsızlık hissetmezsiniz. eliniz bacaklarında kayar. ama avrupalılar çok zengin değilse tıraş dışında birşey kullanmazlar. bu yüzden her ne kadar kılları sarı olduğundan göremesenizde dokunduğunuzda kıllarının çok sert olduğunu hissedersiniz.