• türk kadını ile avrupalı kadın arasında fark bulunması, türkiye ile avrupa ülkeleri arasında özellikle sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan genel anlamda derin bir fark olmasından dolayı oldukça doğal karşılanması gereken bir durumdur.

ancak unutulmamalı ki denk bir fark, avrupalı erkek ile türk erkeği arasında da gözlemlenmektedir.

öncelikle, birey olma bilincinin çerçevelediği bir düşünce ve davranış modelini içselleştirebilmiş yapıya sahip bir topluluk ile genel anlamda sürü psikolojisinin hüküm sürdüğü ve düşünce ile davranışların bu eksende şekillendiği bir topluluğu kıyasladığımız gerçeğini, aklımızın bir köşesinde tutmalıyız.

bunun dışında, kıyaslanan ülkeler arasında ekonomik yapıya da bağlı olarak değişen genel sosyolojik zemini de, eğitim politikalarının insanların rasyonel bilinçlerine yönelik verimlilik düzeyini de ele almak gerekir.

ilişkiler ekseninde ele alacaksanız; ilişkiden beklentinizin ve ilişkinizin tarafı olan kişiden beklentinizin ne olduğuna karar vermeniz gerekir.

neticede, avrupalı bir kadın ile yaşamak da cazip gelebilir size, türk kadını ile de.

kaldı ki siz kendinizi nasıl avrupalı bir kadınla ilişki yaşayabilecek ya da yaşamak isteyen birisi olarak görüyorsanız aynı şey, sizin gibi düşünebilen türk kadınları için de geçerli.
    ve samimiyetle bu şekilde düşünen ve hisseden bir türk kadını ile ilişki yaşamakla direkt avrupalı bir kadın ile ilişki yaşamak arasında öyle büyük bir fark olmamalı.

genel fiziksel özellikler üzerinden değilse talebiniz, etnolojik bir bakış açısı değilse avrupalı kadına dair sınıflamanız; düşük de olsa ülke içinde de şansınız vardır her daim.

türk kadınına dair ya da türk erkeğine dair yaptığınız haklı ya da haksız çoğu olumsuz çıkarımların üzerinde, hemcinslerinizin güçlü bir etkisi olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.zira etki-tepki mekanizması hiçbir zaman şaşmaz.
  • avrupalı kız ve türk kızlarını kıyaslamak pek adil olmaz zira türk kızlarıyla avrupalı olanın
    yaşam şartları bir değil
    türkiyede etek elbise şort giyilince bile ebesinin şeyini görmüş gibi bakan bir millet varken
    yabancı ülkelerde bu gayet normal karşılanıyor ve kaşar damgası yemiyor yada aranıyor ki açmış denilmiyor.
    olay şu ki erkeklerin kadınlara saygısı var
  • avrupalı kız iki sene burada kalsın, bizim kızlardan farkı kalmaz. suç kızlarda değil, ortam bozuk.
  • türk kızı anamızdır, bacımızdır, kardeşimizdir, sevgilimizdir, karımızdır. çocuklarımızın annesidir. namusumuzdur. hayat arkadaşımızdır. arkamızda ağlayanımızdır. evimizin gülüdür, neşesidir. avrupa kızı gelip geçici bir yeldir.
  • yazmak istemiyorum ama sanırım yazacağım.
    burada yapılan karşılaştırmalara bakınca bir şeyi iyi anladım: insanlar ilişkilerin de ekonomik, kültürel, sosyal tabakalardan bağımsız olmadığını göz ardı etme eğiliminde.

türkiye'de hoşlandıkları eğitimli, kültürel anlamda belli bir seviyenin üstüne olan kızlar büyük ihtimalle sosyo-ekonomik olarak bu adamlardan birkaç gömlek üsttedir.
    bu yüzden bu tipler için burnu bir karış havada, egolu, vb. yaftalar yazılmış.
    gidip italya'nın (örnek) bir köyündeki kızla sevgili olunca öykünülen o seküler, avrupai yaşam standardını bir anlamda elde etmiş oluyorsunuz. üstelik kız arkadaşınız "egosuz" (ne demekse bu), uyumlu ve güzel, ilişki de, sex de süper.

aynı koşullar türk kızı için de geçerli. tabii kadın tarafından bakılacak olursa duygusal ve fiziksel şiddet görme oranının daha az olması gibi ufak tefek detayları göz ardı edebilirsek.
  • dinlemektir. çok güzel dinliyor ve çok güzel anşıyorlar. gittiğim hemen her ülke ve şehirde bunu gördüm. yetmedi yurt içinde zaruri görüştüğüm yabancı kadınlarda da gördüm. dinliyorlar. seni anlamasalar bile ne hissettiğini anlıyor birçoğu. bir yarışa, bir inada kapılmadan sana safiyane sarılabiliyor. o zaman daha bir insan oluyorsun işte.
  • biri avrupada yaşar diğeri cinsel açlığın afrikasinda
    biri avrupada yaşar diğeri ortadoğu'da
  • ikisi de candır... ama kafes dövüşü yaparlarsa eğer türk kızı ezim ezim ezer...
  • avrupa’lı kızlar öncelikle eğitim , kültür, özgüven , sadakat gibi kavramlara önem verirken bizim kızlarımız para , ev , araba gibi değerlere önem verir...

edit: sinirli bir arkadaşın “herkes aynı değil “demesi üzerine gelen edit.
    herkes aynı değil genelleme yapmıyorum

edit2: "avrupa'lı kızlar bakire değil ama ya" yazan cinsiyetçi gerizekalılar var.. kendileri meme görücem diye 40 takla atar ama evlenecekleri kadını bakire isterler.. bencilliğin hangi seviyesi bu ?
  • bir kere avrupalı kız türkiye'nin avrupa ülkesi olduğunu bile bilmeyebilir. bu çok büyük bir rezil durum. bu yüzden hemen gaza gelmeyin bence. tamam güzellik konusunda rus, çek, alman, fransız, macar kızları gibisi yoktur ama ülkemin kızları ile zorluklarla mücadele edilebilir. yani avrupalı kız parasızlığa tahammül edemez. yarın bir gün evlenir, maddi sıkıntı yaşarsan çocuğu alır geri dönmemek üzere (dıbrışka nenesine) kız evine gider.

bu yüzden baş koymuşum türkiye'min kızına...

not: bu entry beyaz rusya taraflarında yaşayan kadınlardan habersiz yazılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap