şükela:  tümü | bugün
 • erkek çocuklarını dinsel tercih yapacak yaşa gelmediği halde kişisel inançları uğruna sünnet ettirirler. aralarında 1400 -1500 yıl olan insanların karşılaştırılmasıdır.
 • :)
 • bir yildan uzun suredir eksi sozlukte ki kalitenin de yerlerde gezmesi sebebiyle sadece ara ara girip belirli basliklara goz atip cikiyorum, fakat bu sefer yazmamak icin kendime hakim olamadim, cinsiyetci basliklarin kol gezdigi, cinsel yonden acliklarini ilan verircesine yazan bir grup var, yazar aliminda konduktorler yerine tamamen botlar uzerinden yonetilen, belirli bir mesaj sayisi ve belirli bir sure icerisinde aktif olan herkese yazar unvani verilen bir platform ek$i sozluk..

  konuya gelelim; uzun suredir abd'deyim turkiye'de de hatiri sayilir bir sure kaldim, hayatima gercekten degerli ve bende iyi kotu birseyler birakmis, deger katmis, hic bilmedigim seyleri gormemi saglamis onlarca insan girdi, cikti. bunlar icerisinde anamiz, bacimiz, kurtulus savasinda mermi tasimiz bizi doguran, bakip buyutmus, esimiz dostumuz dedigimiz turk kizi'da vardi, avrupa'lisi da...
  bir birlerinden hic bir farki olmamalarini soylemekle beraber tamamen toplumsal tabular, aile ve cevre baskisi, insanlarin bakis acilari, turk erkeginin dusunce yapisi v.b. nedenlerden oturu birisi cinsellige iliski de bir ihtiyac, birlikte alinan bir haz gibi bakabilirken, digeri evlendigi adama kadar bunu saklamak zorunda kaliyor, ki bu durum bile z generasyonu ile birlikte git gide yok edilmekte, asilmakta..

  ulkemizde uretilen birinci sinif mal avrupa'ya gonderilirken, 2.ci ve 3.cu sinif mallar ic pazara satilmakta, bu sebeple kaliteli gidalara ve urunlere erisim nedeniyle vucutlarinin gerektigi her turlu vitamin ve ihtiyaclari alamamalari ise toplumsal olarak bir eksigimiz, bir farkliligimiz.

  bu tabunuzu umarim bir gun yikabilirsiniz, yeteri kadar iliskiler ve insanlar konusunda tecrubeniz oldugu vakit, insanlari dogup buyudukleri cografyaya degil, karakterine ve kisiligine, kendini nasil gelistirdigine, davranislarina, hal ve tavirlarina gore yargilamayi ogrenebilirsiniz, kaldi ki bir insan bir noktaya direk gelmiyor, bu surecte aile, okul, is, ne gibi sartlarda buyudu v.b. bir cok etken soz konusu. kurtulun su on yargilarinizdan, hayat guzel, birbirinizi ezmek, asagilamak size hic birsey katmayacak.
 • avrupa'da yaşayan bir türk'ün yorumu

  https://www.instagram.com/p/b2tlmfenlri/
 • avrupalı kız sizinle konuşurken rahattır, doğal olarak bu durum sizi de rahatlatır. ayrıca kendilerini daha rahat anlarsınız, beyin yakmazlar.

  fakat şunu da belirtmem gerekir ki, türk kızı avrupalı kızdan kesinlikle daha bakımlı (en azından çevremdekiler).
 • avrupalı kız özgürlükçüdür bencil değil kendi özgürlüğüne değil iki cinsinde özgürlüğüne saygılıdır.karşısındakide kendisi kadar değerlidir.
  diğerini zaten biliyorsunuz.
 • kısaca kültür. türkiye’nin creme de la creme’inde bulamadığım tarih, felsefe ve sanat mevzularını orta sınıf bir avrupalıyla konuşmak her zaman daha tatmim edici ve derin olmuştur. elitlik, pahalı arabalar, boğazda bir ev ve mercedes binek araçla elde edilemiyor malesef, kültür aileden gelir ve bir insanın entelektüel yeterlilikte olabilmesi için ailesinin en az üç kuşak iyi okumuş olması gerekir.
 • biri üsküdar'da digeri besiktas'ta yasamaktadir.
 • avrupalı erkek ile türk erkeği arasındaki farklardan doğan farklardır.
 • avrupalı kız sizin suratınıza bile kusmaz eğer çekici, ekonomik özgürlüğü ve tarzı olan sosyal biri değilseniz.

  avrupalı kızlar güzelse avrupalı erkekler de yakışıklı. her satıcının kendisine denk bir alıcısı olduğunu sakın unutmayın.

  ve söyleyim avrupalı kızlar için erkeğin yaşı da çok mühimdir. kendilerinden genç erkekleri daha çekici bulurlar. türk kızları gibi değiller.

  paracı olmadıkları da tamamen yalan. lan oğlum bir erasmus, izlediğiniz videolar ve filmler ile analiz kasmayın. komik olmayın.

  1-)insan her yerde insandır

  2-) kadın her yerde kadındır

  3-) kapitalizmin kuralları her yerde aynıdır, avrupa ve amerika'da daha acımasızdır bu kurallar

  4-) türk kızlarından yüz bulamayan avrupalı kızlarda aradığını hiç bulamaz. kendi anadilinde kuramadığın iletişimi ne kadar iyi öğrenirsen öğren asla anadilin gibi olmayacak olan ikinci dilde asla kuramazsın, geç o işi.

  5-) coğrafyanın aslında değiştirilemez bir kader olduğunu idrak etmek için illa yaşınız 40'a mı vuracak?

  6-) illa yabancı kız sevdasına sahipseniz avrupalı kızlarda değil rus kızlarda şansınızı deneyin çünkü asyalılar ve kültürel benzerlik var. tabii türkçe bilen veya tarzanca ingilizcesi bilen bir kız olmasına dikkat edin çünkü rusça öğrenilmesi zor, çok iyi öğrenilmesi imkansız bir dil.