• penguen in 2 aralık sayısına kapak olan tüzmen'in tümcesi.
    erdoğan:lan oğlum biz adamların birliğine girmeye çalışıoz,sen ne dion!
    tüzmen:he valla dedim i.nelere!
    erdoğan:bak hala..
    tüzman:hakketti .ötler!
    erdoğan:kürşaaaad!
    tüzmen:büyük iskender de i.ne.
  • fransa cumhurbaşkanı jacques chirac'in türkiye'nin avrupalılığını vurgulamak icin soyledigi hepimiz bizans in çocuklarıyız cümlesine karşılık olarak devlet bakanı kürşad tüzmen'in verdiği cevap.
  • bulunduğu konumun ve temsil ettği şeylerin farkına varamamış bir adamın son derece düzeysiz "ayar"ı. diplomaside hakkımızı laf dalaşı ile alabileceğimizi zanneden bir kesimin marifet addettiği ve alkışladığı söz. yürüyünüz be sayın bakanımız. nasıl da aklımıza gelmedi bunca sene. devlet büyüklerimizden üç beş tane daha böyle büyük laf gelsin avrupa bizim köpeğimiz olur vallahi. (bundan sonraki büyük çıkışınız için tavsiyem: "jacques chirac girsin sana yarak" hem ayar hem kelime oyunu.)
  • aylardir herhangi bir bakanin agzindan duymayi arzuladigim soz.
    (bkz: aferim)
  • cüneyt arkin filmlerinin çok fazla etkisinde kalan bir bakan söylemi.

(bkz: hepimiz bizans in cocuklariyiz)
  • hala mahalleler arası kavgalar ile uluslararası diplomasi arasındaki farkın gönül gözünden dolayı bir türlü görülmediğini böylece öğrendiğimiz bir hadisedir. ne gönül gözüymüşki bir küfürle bin su serpilirmiş yüreğe.
  • avrupalı ne çocuğu olduğunu bilir elbet bilmez mi? yazıyordur kafa kağıdında, nufüs kütüğünde.

zaten bu gavurların karıları orospu herifleri ibneymiş, ondan her yaz bizim sahillere gelip yağız delikanlılarımıza sarkıyorlarmış. esmer tene, sünnetli çüke hastaymış alayı
    domuz işte eşini kıskanmıyor, bunlar da domuz yiyor ya...

demek ki bir aşamadan sonra eğitim almak, mevki sahibi olmak, devlet bakanı olmak bir şey değiştirmiyor hala elalemin annesine küfrediyor "senin annen kim bilir kimlerle yatmış, baban bile belli değildir senin" diyor insanlar.
    sana ne? seninki belli de ne oldu? devlet sana bakan ol, hizmet et diye maaş ödüyor, sen hala elalemin annesinin kukusuyla ilgileniyorsun. ve birileri de "aferin valla ne güzel orospu çocuğu dedi. avrupa duydun mu? ipnesiniz oğluum ipneeeaaa" diye kendince alkış tutuyor.
  • ayar budur dedirten kürşat tüzmen üfürüğü. gereğinde "ne dedim ben ayol" diyerek geri adım atabileceğiniz ama hamasi duyguları kedi tırnağıyla kaşıyan diplomatik ötesi laf. bu çocuk daha sık konuşsun.
  • böyle başbakana böyle bakan dedirten söz öbeği. biri omzu düşük dayı dayı yürüyor, diğeri ağzı bozuk ileri geri konuşuyor.bu koşullar altında avrupalıya da mamma mia!türkler geliyo! demek düşer.
hesabın var mı? giriş yap