şükela:  tümü | bugün
  • oldukça fazla olan ozelliklerdir.
    öncelikle inanabiliyor musunuz ama trendeyim. etrafımda avrupalilar oturuyor. gülerken öyle bagiriyorlar ki sanirsin çük yemiş bülbül mübarek. ne zorunuz var lan? bırakın da uyuyarak yolculuk yapalım değil mi sarkozy? odtü hazırlık mezunu bir birey olarak yaklaştım ve dedim ki:
    - you are a traitor. yes, yes, you you. you are a traitor.

afalladi tabi avrupa'ya ve avrupalilara verdim dersini. bagirarak konusmalar ve kahkahalar bizim kulturumuzde yok. burnundaki piercing bizim hızmadan geliyor. bunu da bilmiyor ki cahil. bilse konuşmazdı öyle. az sonra bana ters ters baktıklarını fark ettim. türklerden aşağı olduklarını, burada ülkelerindeki medeniyetsizliklerini yapamayacaklarini ogrendiklerini düşündüm. aralarından biri bana yaklaştı ve yanımdaki boş koltuğa oturdu.

sonra bana döndü ve dedi ki:
    - brush your teeth!
  • boktan yemek zevklerinin olması. örnek:
    - pilavı kettle'da yapmak
    - baklava arasına salata koymak
    - yemek ile tatlıyı karıştırmak
    - tosta bayılmak
  • çok rahat olmaları, başta güzel bir şeymiş gibi geliyor ama uzun vadede sikerim böyle rahatlığı diyorsun.
  • social justice warrior saçmalığına özellikle batı avrupalıların inanılmaz değer vermesi. bazen o kadar saçma hallere bürünebiliyorlar ki mideniz bulanır. sürekli nobody can stop me diye dolaşan ve toplum içinde her istediğini yapabileceğini sanan 130 kilo feminist lezbiyen mavi saçlı göçmen insanlara en ufak bir şey dediğinizde ne ırkçılığınız ne cinsiyetçiliğiniz kalıyor sevmiyorum bu durumu.
  • genlerine işlemiş sömürücülük, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, islam düşmanlığı.
  • robotize insanlar olmaları. almanlar ve iskandinavlar özellikle. ben hayatımda bu kadar öngörülebilir, bu kadar sıkıcı, bu kadar klişe insanı bir arada görmedim.
    ama elbette düzenbaz, terbiyesiz, saygısız bir çok insana nazaran bu konularda iyilerdir.
  • taharet musluğu kullanmamaları.
  • hizmet sektorunun yerlerde olmasi: nerede bizdeki gibi 4 donen elemanlar.
    ayrica yemek kulturleri de bok gibi. bir insan hayati boyunca her oglen sandvic yer mi amk
  • böyle bir genelleme yapmak çok zor kanımca. en basitinden bir alman ile bir ingiliz arasında bile dağlar kadar fark olmakta.